Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt eTwinning Europejskie partnerstwo szkół Projekt eTwinning Europejskie partnerstwo szkół

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt eTwinning Europejskie partnerstwo szkół Projekt eTwinning Europejskie partnerstwo szkół"— Zapis prezentacji:

1

2 Projekt eTwinning Europejskie partnerstwo szkół Projekt eTwinning Europejskie partnerstwo szkół

3 Czym jest eTwinning? eTwinning to program UE mający na celu wspieranie współpracy bliźniaczej szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Bierze w nim udział już ponad 6000 szkół z całej Europy. Akcja eTwinning jest główną akcja unijnego programu eLearning.

4 Jak powstał eTwinning? Akcja eTwinning została oficjalnie zainaugurowana przez Komisję Europejską na początku 2005 roku. Program powstał, by dać szkołom europejskim możliwość wspólnego uczenia się i uczenia się od siebie nawzajem. W akcję aktywnie zaangażowały się i udzieliły jej wsparcia ministerstwa edukacji w krajach europejskich.

5 Na czym polega eTwinning? W ramach programu eTwinning dwie różne szkoły z dwóch różnych krajów europejskich wykorzystując we wspólnej pracy narzędzia technologii informacyjno – komunikacyjnych (ICT) mogą wymieniać informacje i wiedzę ponad europejskimi granicami. W trakcie takiej długoterminowej współpracy, szkoły partnerskie będą miały okazję do przeprowadzenia wspólnego pedagogicznego przedsięwzięcia.

6 eTwinning w Gimnazjum w Czerwonaku 6 grudnia 2006 roku Europejskie Partnerstwo Szkół zaakceptowało międzynarodową współpracę: Gimnazjum w Czerwonaku im. Jana Pawła II ze szkołą na Słowacji ZS s vjm Endre Adyho w europejskim projekcie eTwinning Partnerstwo szkół potwierdzone zostało specjalną Odznaką eTwinning

7 Odznaka e Twinning

8 Realizacja projektu Wspólny temat realizacji projektu to: Życie szkolne w Europie

9 Cele działań projektowych przybliżenie europejskiego życia w szkołach chęć poznania, w jaki sposób uczą się inni doskonalenie współpracy wspólna wymiana doświadczeń nabywanie nowych umiejętności poszerzanie kręgów kulturowych zaznajomienie się, z formami nauczania w naszych szkołach, z ofertą zajęć pozalekcyjnych, czy sposobem spędzania wolnego czasu przez uczniów.

10 Dlaczego eTwinning? Dla gimnazjalistów niewątpliwą korzyścią jest ciągłe doskonalenie znajomości języków obcych, szczególnie języka niemieckiego i angielskiego. To właśnie w tych językach uczestnicy projektu będą informowali, zaznajamiali innych z europejskim życiem szkolnym, regularnie wykonując cząstkowe zadania. Efektem końcowym projektu jest wspólna strona internetowa oraz wymiana młodzieży.

11 Tydzień eTwinning 1- 8 X 2007r. W ramach Tygodnia eTwinning uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwonaku zapoznawali się z programem, celami i realizacją programu europejskiego eTwinning. W czasie europejskiego tygodnia przeprowadzono lekcje informujące o akcji eTwinning, zapoznano uczniów z efektami realizacji międzynarodowego projektu z partnerską szkołą na Słowacji. Uczniowie w ramach zajęć Klubu Europejskiego przygotowali gazetki ścienne. Nadal prowadzona jest ożywiona korespondencja mailowa z uczniami zaprzyjaźnionej szkoły w Sturovie, poznając Życie szkolne w Europie.

12

13 Wspólna strona internetowa http://www.amethystcomp.sk/projekt/ ZS s vjm Endre Adyho - Stúrovo, Slovensko Gimnazjum w Czerwonaku im.Jana Pawla II., Požsko


Pobierz ppt "Projekt eTwinning Europejskie partnerstwo szkół Projekt eTwinning Europejskie partnerstwo szkół"

Podobne prezentacje


Reklamy Google