Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja Dynamika pracy grupy Prezentacja. DZIAŁANIEIV NORMOWANIEIII FORMOWANIEI BurzaII.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja Dynamika pracy grupy Prezentacja. DZIAŁANIEIV NORMOWANIEIII FORMOWANIEI BurzaII."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja Dynamika pracy grupy Prezentacja

2 DZIAŁANIEIV NORMOWANIEIII FORMOWANIEI BurzaII

3 I. Formowanie Grupa zostaje utworzona, jej zadania określone, zakres odpowiedzialności opisany. II. Burza W grupie rozpoczynają się konflikty. Członkowie grupy rywalizują o wpływy. Niektórzy członkowie grupy stają się wrogo usposobieni do siebie.

4 III. Normowanie Rozwiązanie wszystkich burzliwych konfliktów pozwala członkom grupy poczuć się lepiej w swoim towarzystwie. Grupa nabiera poczucia spójności. Energia grupy jest spożytkowana na wykonanie zadania, a nie na rozwiązywanie konfliktów. Wzajemne oczekiwania członków grupy wobec siebie są jasne. Pod koniec tego etapu zespół zwykle pracuje intensywnie, wykonując pracę przynoszącą zadowolenie.

5 IV. Działanie Członkowie grupy, zarówno indywidualnie jak i zespołowo, pracują bardzo wydajnie. Zespół szybko rozwiązuje problemy. Cele szczegółowe są osiągane. Zespół szybko czyni postępy w kierunku osiągnięcia celu ostatecznego.

6 PROBLEMY TOWARZYSZĄCE TWORZENIU GRUP PROBLEMY TOWARZYSZĄCE TWORZENIU GRUP

7 I.Formowanie: poziom wzajemnego zaufania pomiędzy członkami grupy jest niski, członkowie grupy są zwykle zbyt małomówni, nie dzielą się swoimi opiniami, nie zadają wielu pytań, zdarza się, że nie wszyscy członkowie grupy w pełni rozumieją zadania grupy.

8 II. Burza: członkowie grupy obawiają się jawnych konfliktów i nie chcą wypowiadać się otwarcie, często ukryte konflikty blokują grupę, konfrontacje o dużym ładunku emocjonalnym sprawiają, że w grupie panuje napięta i niespokojna atmosfera, uczucia negatywne uniemożliwiają wykonanie zadania.

9 III. Normowanie: brak ważniejszych problemów. IV. Działanie tempo działania, ze względu na zmęczenie i wypalenie się zespołu, zaczyna się obniżać, nowi członkowie grupy mogą rozpalić stare konflikty.

10 Dziękujemy Materiały szkoleniowe opracowali i wybrali Jadwiga Olszowska – Urban i Janusz Dubajka Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


Pobierz ppt "Prezentacja Dynamika pracy grupy Prezentacja. DZIAŁANIEIV NORMOWANIEIII FORMOWANIEI BurzaII."

Podobne prezentacje


Reklamy Google