Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W/g Grzegorz Gadomskiego. Po co nam prezentacja ? Jest dodatkowym medium przekazu informacji Ułatwia zapamiętywanie Porządkuje przekaz Prezentacja staje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W/g Grzegorz Gadomskiego. Po co nam prezentacja ? Jest dodatkowym medium przekazu informacji Ułatwia zapamiętywanie Porządkuje przekaz Prezentacja staje."— Zapis prezentacji:

1 w/g Grzegorz Gadomskiego

2 Po co nam prezentacja ? Jest dodatkowym medium przekazu informacji Ułatwia zapamiętywanie Porządkuje przekaz Prezentacja staje się bardziej atrakcyjna

3 Jak zrobić prezentację ? Przy użyciu specjalnego programu Jako pokaz slajdów (program graficzny) Wspierając się materiałami umieszczonymi na nośniku Ręcznie, bez użycia komputera.

4 Jakie przeznaczenie taka prezentacja. Prezentacja z prelegentem Prezentacja bez prelegenta (samodzielna) Wizualizacja jest tylko wsparciem dla prelegenta Na slajdach są głównie ilustracje i zestawienia Minimalna ilość elementów nawigacyjnych Jak najmniej tekstu Wizualizacja jest samodzielna Duża ilość elementów nawigacyjnych Ilustracje są uzupełnione o opisy Mile widziany spis treści

5 Grafika jest najważniejszym elementem tworzącym prezentację To dzięki niej prelegent może wyjaśniać skomplikowane kwestie oraz pokazywać coś co trudno było by opisać słowami. Bo jak opisać Pompeje ?

6 MUZYKA NIE – jeśli muzyka nie wnosi nic do prezentowanego tematu MOŻE – jeśli jest to prezentacja samodzielna TAK – Jeśli będzie ilustrowała przedstawiany temat. Bo jak przedstawić muzykę Chopina bez jej odtworzenia.

7 INTERAKCJA W prezentacji można a czasami nawet trzeba użyć elementów nawigacyjnych w postaci strzałek czy odnośników. Należy jednak pamiętać, że ich obsługa pochłania naszą uwagę i powoduje niemiłe przerwy na wycelowanie kursorem myszki w odpowiedni element.

8 ANIMACJE Są ozdobnikami i zwiększają atrakcyjność prezentacji. Napisy i elementy graficzne ukazujące się w odpowiednim czasie zwiększają czytelność. PAMIĘTAJ !!! przesada nigdy nie popłaca. Zbyt duża ilość animacji bardzo rozprasza Źle użyta animacja:

9 ANIMOWANE PRZEJŚCIA ZAWSZE MILE WIDZIANE NIE KAŻ SLAJDOM ZNIKAĆ ZARAZ PO POJAWIENIU !!! PRZYKŁAD

10

11 PREZENTER Przed rozpoczęciem przedstaw widzom temat prezentacji Mów wyraźnie nie spiesząc się. Pokazuj na slajdach elementy, na które trzeba zwrócić uwagę Mów patrząc na widzów, odwracaj się tylko w celu pokazania czegoś na ekranie Przed prezentacją przeprowadź próbę czasu. Prezentacja nie może polegać na opisywaniu tego co widzimy na zdjęciach.

12 I TO BY BYŁO NA TYLE


Pobierz ppt "W/g Grzegorz Gadomskiego. Po co nam prezentacja ? Jest dodatkowym medium przekazu informacji Ułatwia zapamiętywanie Porządkuje przekaz Prezentacja staje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google