Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

w/g Grzegorz Gadomskiego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "w/g Grzegorz Gadomskiego"— Zapis prezentacji:

1 w/g Grzegorz Gadomskiego
PREZENTACJA w/g Grzegorz Gadomskiego

2 Po co nam prezentacja ? Jest dodatkowym medium przekazu informacji
Ułatwia zapamiętywanie Porządkuje przekaz Prezentacja staje się bardziej atrakcyjna

3 Jak zrobić prezentację ?
Przy użyciu specjalnego programu Jako pokaz slajdów (program graficzny) Wspierając się materiałami umieszczonymi na nośniku Ręcznie, bez użycia komputera.

4 Jakie przeznaczenie taka prezentacja.
Prezentacja z prelegentem Wizualizacja jest tylko wsparciem dla prelegenta Na slajdach są głównie ilustracje i zestawienia Minimalna ilość elementów nawigacyjnych Jak najmniej tekstu Prezentacja bez prelegenta (samodzielna) Wizualizacja jest samodzielna Duża ilość elementów nawigacyjnych Ilustracje są uzupełnione o opisy Mile widziany spis treści

5 GRAFIKA Grafika jest najważniejszym elementem tworzącym prezentację To dzięki niej prelegent może wyjaśniać skomplikowane kwestie oraz pokazywać coś co trudno było by opisać słowami. Bo jak opisać Pompeje ?

6 MUZYKA NIE – jeśli muzyka nie wnosi nic do prezentowanego tematu
MOŻE – jeśli jest to prezentacja samodzielna TAK – Jeśli będzie ilustrowała przedstawiany temat. Bo jak przedstawić muzykę Chopina bez jej odtworzenia.

7 INTERAKCJA W prezentacji można a czasami nawet trzeba użyć elementów nawigacyjnych w postaci strzałek czy odnośników. Należy jednak pamiętać, że ich obsługa pochłania naszą uwagę i powoduje niemiłe przerwy na wycelowanie kursorem myszki w odpowiedni element.

8 ANIMACJE Są ozdobnikami i zwiększają atrakcyjność prezentacji.
Napisy i elementy graficzne ukazujące się w odpowiednim czasie zwiększają czytelność. PAMIĘTAJ !!! przesada nigdy nie popłaca. Zbyt duża ilość animacji bardzo rozprasza Źle użyta animacja:

9 NIE KAŻ SLAJDOM ZNIKAĆ ZARAZ PO POJAWIENIU !!!
ANIMOWANE PRZEJŚCIA ZAWSZE MILE WIDZIANE NIE KAŻ SLAJDOM ZNIKAĆ ZARAZ PO POJAWIENIU !!! PRZYKŁAD

10

11 PREZENTER Przed rozpoczęciem przedstaw widzom temat prezentacji
Mów wyraźnie nie spiesząc się. Mów patrząc na widzów, odwracaj się tylko w celu pokazania czegoś na ekranie Pokazuj na slajdach elementy, na które trzeba zwrócić uwagę Prezentacja nie może polegać na opisywaniu tego co widzimy na zdjęciach. Przed prezentacją przeprowadź próbę czasu.

12 I TO BY BYŁO NA TYLE


Pobierz ppt "w/g Grzegorz Gadomskiego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google