Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Smutki i radości objawów starości KLIKIE Idę ulicą - ktoś mi się kłania. Oddaję ukłon - znam przecież drania: ta twarz, ten uśmiech i ten błysk w oku...

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Smutki i radości objawów starości KLIKIE Idę ulicą - ktoś mi się kłania. Oddaję ukłon - znam przecież drania: ta twarz, ten uśmiech i ten błysk w oku..."— Zapis prezentacji:

1

2 Smutki i radości objawów starości KLIKIE

3 Idę ulicą - ktoś mi się kłania. Oddaję ukłon - znam przecież drania: ta twarz, ten uśmiech i ten błysk w oku... To miły facet, znam go od roku. Jakże u diabła on się nazywa?.... Dziura w pamięci. Czasem tak bywa. Wtedy myśl smutna w głowie się rodzi: Nic nie poradzisz - starość nadchodzi.

4 Z trzeciego piętra schodzę radośnie, bo w kalendarzu ma się ku wiośnie, no i spaceru gna mnie potrzeba zwłaszcza, że słoñce i błękit nieba... Gdy już po parku idę w alei nagle pot zimny koszulę klei, bowiem pytanie w głowie mi tkwi: czy aby kluczem zamknąłem drzwi? W śpiesznym powrocie znów myśl się rodzi: Nic nie poradzisz - starość nadchodzi.

5 Siedzę i czytam. Nagle myśl żywa jakimś pragnieniem z fotela zrywa. Robię trzy kroki, staję przy szafie i jak to ciele na nią się gapię... Pojęcia nie mam po co ja wstałem? Czego tak bardzo i nagle chciałem? Oj, coraz bardziej mi to już szkodzi, że ta nieszczęsna starość nadchodzi.

6 Jadę na urlop. Prasuję spodnie, żeby wśród ludzi wyglądać godnie. Biorę walizkę, pędzę nad morze... Lecz tam miast śledzić dziewczyny hoże, zamiast podziwiać plażowe akty... Czy wyłączyłem wtyczkę z kontaktu? Może dom spłonął? Strach -we mnie godzi... Tak to jest kiedy starość nadchodzi.

7 żeby nie znaleść się kiedyś w nędzy zaoszczędziłem trochę pieniędzy. W dużej kopercie, zamkniętej klejem, dobrze ukryłem je przed złodziejem.

8 Pomimo moich najlepszych chęci - nie zawsze mogę ufać pamięci. Więc by jej pomóc, a przez nią sobie, czasem na chustce węzełki robię. A potem jeden Bóg wiedzieć raczy, co który węzeł³ ma dla mnie znaczyć? Choć mi się nawet mile powodzi, więc mam kłopoty. Starość nadchodzi.

9 Dwa razy dziennie - raz przy śniadaniu, a potem w obiad, po drugim daniu zażywam leki, tabletki białe: cztery połówki i cztery całe. Często się pieklę /bom nie aniołem/, Gdy w obiad nie wiem czy rano wziołem? Tę gorycz klęski wątpliwie słodzi wiedza, że oto starość nadchodzi.

10 Czuję kolację - w niej polędwica me podniebienie smakiem zachwyca. Pogodnie dumam o tej starości.... Czy ona musi stale nas złościć? Przecież jest piękna. Masz sporo czasu.. Chcesz iść nad wodę, albo do lasu, to sobie idziesz - nikt ci nie broni. Z łóżka zbyt wcześnie też nikt nie goni, bowiem nie musisz pędzić do pracy jak wszyscy twoi młodsi rodacy.

11 Co prawda wigor z wolna przekwita, lecz po co wigor u emeryta? Podwyżki pensji już nie wyprosisz, należną gazę poczta przynosi... Spokojnie patrzysz jak świat się zmienia, gdyż wiek ci daje mądrość spojrzenia....

12 Więc: wiwat starość! Niechaj nam służy, nawet gdy trochę chwilami nuży. Bowiem - jak siedzę - w tym jest rzecz cała, by jak najdłużej ta starość trwała...

13 Autor wiersza: Reiner Kern; Fotos: Vida no mar; Muzyka: Das Alter kammr aiifseine Weiose; Opracowanie: Tadeusza Romana


Pobierz ppt "Smutki i radości objawów starości KLIKIE Idę ulicą - ktoś mi się kłania. Oddaję ukłon - znam przecież drania: ta twarz, ten uśmiech i ten błysk w oku..."

Podobne prezentacje


Reklamy Google