Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest Brzeska Wieś Historyczna? czyli co wiemy o naszym regionie – prezentacja przygotowana na szkolny konkurs wiedzy o BWH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest Brzeska Wieś Historyczna? czyli co wiemy o naszym regionie – prezentacja przygotowana na szkolny konkurs wiedzy o BWH."— Zapis prezentacji:

1 Co to jest Brzeska Wieś Historyczna? czyli co wiemy o naszym regionie – prezentacja przygotowana na szkolny konkurs wiedzy o BWH.

2 Kiedy i dlaczego powstała BWH? Stowarzyszenie BWH powstało w 2006 roku aby promować atrakcje regionu – zabytki, przyrodę i integrować mieszkańców regionu

3 Jakie gminy należą do BWH?

4 Lewin Brzeski

5 Turystyka Nasza Gmina, to doskonałe miejsce do uprawiania turystyki. Aktywną formą spędzania wolnego czasu może być spacer i jazda rowerem. Miłośnicy koni natomiast mogą zatrzymać się w gospodarstwie agroturystycznym Romana Piwko w Skorogoszczy, w którym znajduje się najlepsza w Polsce prywatna stajnia koni sportowych.

6 Przyroda Gmina Lewin Brzeski to także obszar pięknych krajobrazów i przyrody. Niezwykłe atrakcyjne są położone w południowo-wschodniej części gminy Bory Niemodlińskie i leżące wśród nich Stawy Niemodlińskie urzekające swym pięknem i dzikością. Na północy gminy położone są lasy Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

7

8

9 Przyroda Urodzajne gleby i korzystny klimat sprawia, że jest to głównie gmina rolnicza. Na terenie gminy znajduje się 514 ha lasów, które stanowią rezerwat bociana czarnego. oraz rezerwat przyrody w Przylesiu

10 Zabytki Kościół w Obórkach Kościół w Krzyżowicach Kościół w Pogorzeli

11 "Szlak Polichromii Brzeskich" albo inaczej średniowiecznej polichromii. Długość ok. 53 km, znajdują się w 20 kościołach. Polichromia to malowidła wykonane na tynku lub drewnie.

12

13

14 Dziękuję za uwagę oraz Waszą pracę nad prezentacjami – ta prezentacja jest tego efektem

15


Pobierz ppt "Co to jest Brzeska Wieś Historyczna? czyli co wiemy o naszym regionie – prezentacja przygotowana na szkolny konkurs wiedzy o BWH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google