Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prognozy popytu na pracę w Polsce 2005 - 2013. PKB jest głównym wyznacznikiem popytu na pracę Popyt ten jest modyfikowany przez zmiany wydajności pracy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prognozy popytu na pracę w Polsce 2005 - 2013. PKB jest głównym wyznacznikiem popytu na pracę Popyt ten jest modyfikowany przez zmiany wydajności pracy."— Zapis prezentacji:

1 Prognozy popytu na pracę w Polsce 2005 - 2013

2 PKB jest głównym wyznacznikiem popytu na pracę Popyt ten jest modyfikowany przez zmiany wydajności pracy uzależnionego od: - technicznego uzbrojenia pracy, - postępu technicznego (zależnego od nakładów na badania i edukację oraz absorpcji zagranicznego kapitału wiedzy).

3 Można zaryzykować tezę, iż wahania stóp wzrostu gospodarczego, a w ślad z tym zatrudnienia w ostatnich latach są przejawem cyklu koniunkturalnego

4 Bardziej radykalne zmniejszenie poziomu bezrobocia wymagałoby: -Ponadprogramowego podniesienia stóp wzrostu PKB -Ukierunkowanie inwestycji, by preferowane były gałęzie pracochłonne (np. usługi)

5 Wstępuje zgodność poglądów, iż potencjał produkcyjny nie jest w Polsce w pełni wykorzystywany. Jego techniczny poziom wykorzystania szacuje się na ok. 70% wobec 90% przyjmowanego za typowy dla krajów rozwiniętych.

6 Potencjalna liczba miejsc pracy (przy 90% stopnia wykorzystania potencjału) przekracza 20 mln, to zapewniłoby wówczas pełne zatrudnienie.


Pobierz ppt "Prognozy popytu na pracę w Polsce 2005 - 2013. PKB jest głównym wyznacznikiem popytu na pracę Popyt ten jest modyfikowany przez zmiany wydajności pracy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google