Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Polka - czeski taniec ludowy, w metrum 2/4, w szybkim tempie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Polka - czeski taniec ludowy, w metrum 2/4, w szybkim tempie."— Zapis prezentacji:

1

2 Polka - czeski taniec ludowy, w metrum 2/4, w szybkim tempie.

3

4

5 Powstała około 1822, zyskała popularność na całym świecie, szczególnie w Polsce, Niemczech i we Włoszech. Obok walca była bardzo popularnym tańcem towarzyskim w XIX w.

6 Najsłynniejsi twórcy polek to: Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Stanisław Moniuszko, Piotr Czajkowski, Igor Strawinski, Dymitr Szostakowicz.

7

8

9

10 * 4 takty wszyscy w prawo, * 4 takty wszyscy w lewo, * 4 takty tancerki do środka, * 4 takty tancerki powrót na obwód koła, * 4 takty tancerze do środka, * 4 takty tancerze powrót na obwód koła, * 4 takty chwyt "haczykiem" - w prawo, * 4 takty chwyt "haczykiem" - w lewo, * 4 takty tancerki do środka, * 4 takty dwa kółeczka, * 4 takty powrót na obwód koła,

11 Polka czeska jest tańcem szybkim, wesołym i skocznym. Warto zauważyć, że chociaż nie jest ona tańcem nowoczesnym, znalazła jednak swoje miejsce w programie nauczania tańca towarzyskiego. Nauka tego tańca wyrabia poczucie rytmu, zaznajamia z budową taktu i frazy muzycznej, nadaje lekkość ruchową, wyrabia zgrabność i wdzięk, wpaja umiar. Polka jest jednym z najbardziej ulubionych tańców na kursach tańca towarzyskiego. Niestety, rzadko jest wykonywana przez orkiestry taneczne.

12 NATALIA MOCEK EWA KAMIŃSKA PAULINA POLAK ANIA PIETRASZKO DOMINIKA JĘDRZEJAS KASIA BOBROWSKA

13 KONIEC


Pobierz ppt "Polka - czeski taniec ludowy, w metrum 2/4, w szybkim tempie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google