Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POLKA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POLKA."— Zapis prezentacji:

1 POLKA

2 Polka - czeski taniec ludowy, w metrum 2/4, w szybkim tempie.

3

4

5 Powstała około 1822, zyskała popularność na całym świecie, szczególnie w Polsce, Niemczech i we Włoszech. Obok walca była bardzo popularnym tańcem towarzyskim w XIX w.

6 Najsłynniejsi twórcy polek to: Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Stanisław Moniuszko, Piotr Czajkowski, Igor Strawinski, Dymitr Szostakowicz.

7 Nuty do Polki

8

9

10 Podstawowe kroki do Polki
* 4 takty wszyscy w prawo,     * 4 takty wszyscy w lewo,     * 4 takty tancerki do środka,     * 4 takty tancerki powrót na obwód koła,     * 4 takty tancerze do środka,     * 4 takty tancerze powrót na obwód koła,     * 4 takty chwyt "haczykiem" - w prawo,     * 4 takty chwyt "haczykiem" - w lewo,     * 4 takty tancerki do środka,     * 4 takty dwa kółeczka,     * 4 takty powrót na obwód koła,

11 Polka czeska jest tańcem szybkim, wesołym i skocznym
Polka czeska jest tańcem szybkim, wesołym i skocznym. Warto zauważyć, że chociaż nie jest ona tańcem nowoczesnym, znalazła jednak swoje miejsce w programie nauczania tańca towarzyskiego. Nauka tego tańca wyrabia poczucie rytmu, zaznajamia z budową taktu i frazy muzycznej, nadaje lekkość ruchową, wyrabia zgrabność i wdzięk, wpaja umiar. Polka jest jednym z najbardziej ulubionych tańców na kursach tańca towarzyskiego. Niestety, rzadko jest wykonywana przez orkiestry taneczne.

12 WYKONAŁY: NATALIA MOCEK EWA KAMIŃSKA PAULINA POLAK ANIA PIETRASZKO
DOMINIKA JĘDRZEJAS KASIA BOBROWSKA

13 KONIEC


Pobierz ppt "POLKA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google