Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Półwysep Helski Herb miasta Hel. Wiadomości o Półwyspie Helskim Długość mierzei wynosi 34 km, szerokość od 300 m u nasady, poprzez 150 m w najwęższym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Półwysep Helski Herb miasta Hel. Wiadomości o Półwyspie Helskim Długość mierzei wynosi 34 km, szerokość od 300 m u nasady, poprzez 150 m w najwęższym."— Zapis prezentacji:

1 Półwysep Helski Herb miasta Hel

2 Wiadomości o Półwyspie Helskim Długość mierzei wynosi 34 km, szerokość od 300 m u nasady, poprzez 150 m w najwęższym miejscu, do ok. 3 km na cyplu ma 32,3km² powierzchni. Mierzeja odchodzi od Pobrzeża Kaszubskiego, rozciągając się na południowy wschód od wysoczyzny o nazwie Kępę Swarzewska.

3 Krajobrazy na Półwyspie Helskim

4 Zabytki helu Latarnia morska udostępni ona do zwiedzan ia. Wys. 41,5m Muzeum Rybołówstwa z wieżą widokową

5 Atrakcje Turystyczne Główne atrakcje Helu to: piaszczyste plaże Muzeum Rybołówstwa Morskiego z wieżą widokową zabytkowe chaty kaszubskie Helskie Fokarium latarnia Morska Hel Ulica Wiejska port morski Hel liczne zabytki militarne skansen broni morskiej Muzeum Obrony Wybrzeża

6 Hel podczas II wojny światowej Stanowisko kierowania ogniem - wieża dalmierza

7 Miasto Hel

8 Plaże na Helu Linia brzegowa mierzei od strony otwartego morza jest wyrównana. Leży w połowie Mierzei Helskiej, 19 km od nasady półwyspu i 15 km od jego cypla.

9 Wykonał Bartosz Badurowicz Kl VI a


Pobierz ppt "Półwysep Helski Herb miasta Hel. Wiadomości o Półwyspie Helskim Długość mierzei wynosi 34 km, szerokość od 300 m u nasady, poprzez 150 m w najwęższym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google