Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Młodzieżowy Patrol Obywatelski

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Młodzieżowy Patrol Obywatelski"— Zapis prezentacji:

1 Młodzieżowy Patrol Obywatelski

2 PATROL CHUDEGO

3 Skład: Opiekun mgr Mirosława Wojda
Konrad Lindner dowódca, główny redaktor Monika Kępska notowanie/redagowanie, prezentacja Anna Dobrowolska prezentacja + zdjęcia Mateusz Szołtysek wideo rozmowy Monika Pichlak zwiadowca Klaudia Łatwis zwiadowca Monika Kot zwiadowca Sandra Wiszniewska zwiadowca

4

5 Miejsce patrolu – Osiedle Kossutha oraz jego okolice

6 Szkoła - XV LO Pierwsze co zostało zauważone przez patrol to zbyt wysokie drzewa iglaste rosnące przy szkole, które zasłaniają widok na auta uczniów, znajdujące się na parkingu naprzeciw budynku szkoły. Zmiana: Przyciąć drzewka lub zastąpić krzewami. 

7

8

9 Łuk Na wyjeździe z szkoły znajduje się łuk na którym nadmierne dochodzi do ścinania zakrętów przez kierowców co może spowodować wypadek (np. często są urywane lusterka). Zmiana: Przesunąć linie jezdni o 0,4m aby uniknąć takich sytuacji. 

10

11

12 PRZYSTANEK – NA DULĘBY Przejście jest w złym miejscu tzn. zatrzymujący się autobus całkowicie zasłania przejście, co powoduję dużą możliwość wypadku z udziałem pieszych, ponieważ Ci wychodzą zza autobusu na przejście. Zmiana: zainstalowanie progu zwalniającego na szerokości przejścia dla pieszych. 

13

14

15 Problem graffiti Na niemal wszystkich budynkach osiedla można zauważyć graffiti w różnej postaci. Zmiana : zabezpieczenie budynku na wysokość 2m warstwą Delta Graffi-Gard lub zastosowanie innego środku powodującego nie osadzanie się farby i sprayu na budynkach, bądź zatrudnienie profesjonalnej firmy, która namaluje artystyczne graffiti. 

16

17

18

19

20 CHODNIK - odcinek na DULĘBY w stronę marketu Lidl
Żywopłoty przy chodniku nie są przycięte, zasłaniają dużą przestrzeń przejścia, przez co piesi (np. ludzie z zakupami, rodzice z dziećmi) mogą narazić się na zbytnie zbliżenie się do drogi, co może skutkować poważnymi wypadkami. Zmiana : Przyciąć żywopłot.

21

22

23

24

25 OPUSZCZONE BUDYNKI znajdujące się PRZY TORACH KOLEJOWYCH
Jest to kompleks dwóch, opuszczonych budynków, które są miejscem bezdomnych, chuliganów, pijaków i ludzi, którzy mogą być przestępcami. Same budynki są regularnie przez nich rozbierane w celu wydobycia metalu z konstrukcji, opalane są także kable. Okolica jest zaśmiecona odpadkami z tego procederu. Same budynki znajdują się blisko marketu Lidl i osiedla mieszkalnego oraz przedszkola. Zmiana – Wyburzyć budynki. 

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35 HALA SPORTOWA na osiedlu Kossutha
Ścieżka przy hali jest niezabezpieczona (brak oświetlenia oraz wysokie trawy i krzaki) co sprawia, że rośnie tu prawdopodobieństwo napadu lub pobicia. Koło ścieżki znajdują się pozostałości po lampach (tzn. połowy słupów) - sam budynek jest w opłakanym stanie (tj. zaniedbany, zaśmiecony, poniszczony)  Zmiana: Zainstalowanie oświetlenia oraz stworzenie w hali sportowej jakiegoś aktywnego kółka, które pozwoli na zagospodarowanie czasu młodzieży. 

36

37

38

39

40 ODIEDLOWY PLAC ZABAW Koło hali sportowej - znajduje się plac blisko ulicy, a w dodatku NIE jest on ogrodzony i zabezpieczony w odpowiedni sposób - samo wyposażenie placu (huśtawki, piaskownica) jest niezadowalające, poniszczone i zaniedbane. Zmiana: Odgrodzenia placu oraz renowacja sprzętu znajdującego się obecnie na jego terenie. 

41

42

43

44

45

46

47

48

49 PARKING NIESTRZEŻONY NA ULICY KOSSUTHA
Znajduje się on koło niewielkiego biurowca, istnieje ograniczona widoczność parkingu z budynku - nie widać żadnego auta na parkingu, ponieważ są one zaparkowane w jego okolicach - ogólnie miejsce to jest źle zabezpieczone i posiada małą użyteczność publiczną. Zmiana: polepszenie widoczności na obiekt, jego likwidacja lub inne zagospodarowanie. 

50

51

52

53 ULICA OSIEDLOWA KOSSUTHA
Koło ulicy głównej - duża możliwość stłuczek na wąskich uliczkach - mała ilość miejsc parkingowych, przez co auta zaparkowane są na ulicy, bądź też na chodnikach. Zmiana : wycięcie trawy przy hali sportowej i stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych. 

54

55

56

57

58 OSIEDLE KOSSUTHA Brak wyznaczonych miejsc do gry w koszykówkę, natomiast tablice (do kosza) znajdują się na ulicach osiedlowych i stanowią one duże zagrożenie dla ich użytkowników.  Zmiana: usunięcie tablic z ulic oraz przeniesienie ich w inne miejsce, gdzie młodzież może grać nie narażając się na uszczerbek zdrowia. 

59

60

61

62 Podsumowanie z wypowiedzi mieszkańców
W dzień osiedle jest spokojne i mieszkańcy czują się bezpiecznie, w nocy nie wychodzą nie wiadomo czemu, ale domniema się, że z powodu młodzieży, która krąży po osiedlu (nieraz w stanie nietrzeźwości).

63

64

65

66

67

68

69 ULICA STANISŁAWA Koło sklepu Rabat - niewidoczne są znaki dla kierowców, ponieważ są przysłonięte przez drzewa! Zmiana: Przycięcie drzew lub ich usunięcie.

70

71

72

73 OSIEDLE JEST: - spokojne za dnia, wieczorem bardziej niebezpieczne dla mieszkańców (z powodu wyżej wymienionych przyczyn) - rozwojowe (powstaje wiele nowych budynków mieszkalnych) - dobrze zabudowane, ponieważ budynki są dosyć niskie, a żywopłoty przycięte na odpowiednio niską wysokość - zabezpieczone kamerami (np. na podczerwień czy też przemysłowymi) - okolicą dobrze funkcjonującą, ale wymagająca tylko drobnych poprawek kosmetycznych - na tyle duże, że ludzie nie interesują się sytuacją dalej niż obręb koło swojego domu.

74 Podsumowanie: Widoczna jest przez mieszkańców poprawa bezpieczeństwa - inicjatywa patroli się sprawdza, ponieważ pomagają one zwiększyć bezpieczeństwo na osiedlu. W dzień nie ma sytuacji które sprawiałyby iż ludzie mieszkający tam czuliby się zagrożeni. Sytuacja zmienia się diametralnie wieczorem, gdy pijana młodzież hałasuje i da się zauważyć podejrzane osoby. Zbierają się głównie wokół ławek, skwerów. Ludzie pytani jak często widzą na terenie straż miejska lub policje odpowiadają że rzadko i tylko czasem, gdy dzieje się coś poważniejszego. Brak zagospodarowania przestrzeni użytkowych. 

75 Koniec ;)


Pobierz ppt "Młodzieżowy Patrol Obywatelski"

Podobne prezentacje


Reklamy Google