Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień bezpiecznego Internetu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień bezpiecznego Internetu"— Zapis prezentacji:

1 Dzień bezpiecznego Internetu
„Wirtualny świat tworzysz także Ty”

2 Internet Jest pozytywnym, ale także negatywnym elementem świata współczesnego. CECHY POZYTYWNE: - szybka komunikacja Poszukiwanie informacji rozwijanie swoich zainteresowań Pomoc edukacyjna funkcja towarzyska (poznawanie nowych ludzi) CECHY NEGATYWNE: Przekazywanie materiałów niedozwolonych wykradanie danych hakerstwo niebezpieczeństwo wynikające z poznawania ludzi (nie zawsze są tymi za których się podają)

3 Telefony komórkowe Telefony komórkowe służą do komunikacji oraz coraz częściej pojawiają się w nich: - Aparat cyfrowy odtwarzacz plików muzycznych i graficznych - odbiornik radia - kalkulator

4 Czy można wierzy we wszystko co widzimy w internecie ?
Nie, nie można, ponieważ niektórzy ludzie specjalnie zaśmiecają internet fałszywymi informacjami. Oczywiście są w internecie prawdziwe informacje, ale internet w 95% składa się z śmieci.

5 Przestrzeń Online i Świat Realny

6 W realnym świecie zachowujemy się inaczej niż w przestrzeni internetowej. W tej przestrzeni ludzie często podają się za kogoś kim nie są.

7 UWAGA Pamiętaj zawsze przestrzegaj zasad bezpieczeństwa w internecie.
Pamiętaj nigdy nie podawaj swoich danych osobom poznanych w internecie. Pamiętaj zawsze przestrzegaj zasad bezpieczeństwa w internecie.


Pobierz ppt "Dzień bezpiecznego Internetu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google