Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzie ń bezpiecznego Internetu Wirtualny ś wiat tworzysz tak ż e Ty.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzie ń bezpiecznego Internetu Wirtualny ś wiat tworzysz tak ż e Ty."— Zapis prezentacji:

1 Dzie ń bezpiecznego Internetu Wirtualny ś wiat tworzysz tak ż e Ty

2 Internet Jest pozytywnym, ale także negatywnym elementem świata współczesnego. CECHY POZYTYWNE: - szybka komunikacja - Poszukiwanie informacji - rozwijanie swoich zainteresowań - Pomoc edukacyjna - funkcja towarzyska (poznawanie nowych ludzi) CECHY NEGATYWNE: -Przekazywanie materiałów niedozwolonych - wykradanie danych - hakerstwo - niebezpieczeństwo wynikające z poznawania ludzi (nie zawsze są tymi za których się podają)

3 Telefony komórkowe Telefony komórkowe s ł u żą do komunikacji oraz coraz cz ęś ciej pojawiaj ą si ę w nich: - Aparat cyfrowy -odtwarzacz plików muzycznych i graficznych - odbiornik radia - kalkulator

4 Czy można wierzy we wszystko co widzimy w internecie ? Nie, nie mo ż na, poniewa ż niektórzy ludzie specjalnie za ś miecaj ą internet fałszywymi informacjami. Oczywi ś cie s ą w internecie prawdziwe informacje, ale internet w 95% składa si ę z ś mieci.

5 Przestrzeń Online i Świat Realny

6 W realnym świecie zachowujemy się inaczej niż w przestrzeni internetowej. W tej przestrzeni ludzie często podają się za kogoś kim nie są.

7 UWAGA Pami ę taj nigdy nie podawaj swoich danych osobom poznanych w internecie. Pamiętaj zawsze przestrzegaj zasad bezpieczeństwa w internecie.


Pobierz ppt "Dzie ń bezpiecznego Internetu Wirtualny ś wiat tworzysz tak ż e Ty."

Podobne prezentacje


Reklamy Google