Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zdrowy tryb ż ycia. Jest bardzo ważny dla naszego organizmu. Daje nam zdrowie i lepsze samopoczucie. Zdrowy tryb życia to ewidentnie ćwiczenia, ruch,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zdrowy tryb ż ycia. Jest bardzo ważny dla naszego organizmu. Daje nam zdrowie i lepsze samopoczucie. Zdrowy tryb życia to ewidentnie ćwiczenia, ruch,"— Zapis prezentacji:

1 Zdrowy tryb ż ycia

2 Jest bardzo ważny dla naszego organizmu. Daje nam zdrowie i lepsze samopoczucie. Zdrowy tryb życia to ewidentnie ćwiczenia, ruch, dbanie o ładną sylwetkę.

3 Jednak w dzisiejszych czasach często popadamy ze skrajności w skrajność i albo zezwalamy sobie na szybkie tycie, albo katujemy się dietą. Nie możemy rezygnować z jedzenia. Możemy je ograniczyć, ale w sposób racjonalny i przemyślany.

4 CO ROBIĆ ABY ZDROWO ŻYĆ?! Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią dietę. Zrównoważona dieta to warunek dobrego stanu zdrowia. Jedz tak aby nie tyć. Pamiętaj aby wypoczywać, nie siedząc przed ekranem telewizora czy komputera, tylko aby wypoczywać np. jeżdżąc na rowerze, czy spacerować. Uprawiaj sport, dzięki temu nie będziesz mieć tłuszczyku tu i tam, ale będziesz mieć również hobby!

5

6 ZDROWIU SZKODZĄ ZDROWIU SZKODZĄ : Narkotyki, papierosy, alkohol.. Jeśli będziesz ich używać – nici ze zdrowego stylu życia! :(

7 o Przywiązuje się dużą wagę do owoców, warzyw, pełnych ziaren, beztłuszczowego mleka i jego przetworów. o Obejmuje chude mięso, drób, ryby, fasole, jajka oraz orzechy. o Jest ubogi w tłuszcze nasycone, cholesterol, sól i cukry dodane

8

9 O SOBIŚCIE POLECAM SPĘDZANIE CZASU NA SPORTOWO

10 Jakub Szymala, uczeń klasy III D !


Pobierz ppt "Zdrowy tryb ż ycia. Jest bardzo ważny dla naszego organizmu. Daje nam zdrowie i lepsze samopoczucie. Zdrowy tryb życia to ewidentnie ćwiczenia, ruch,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google