Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nauczycielu, zorganizuj warsztat dla Rodziców dzieci, które uczysz! Dowiedz się, dlaczego jest to korzystne dla Ciebie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nauczycielu, zorganizuj warsztat dla Rodziców dzieci, które uczysz! Dowiedz się, dlaczego jest to korzystne dla Ciebie."— Zapis prezentacji:

1 Nauczycielu, zorganizuj warsztat dla Rodziców dzieci, które uczysz! Dowiedz się, dlaczego jest to korzystne dla Ciebie.

2 Z naszych warsztatów skorzystało już wielu nauczycieli. Trafiają na nie również Rodzice, ale ciągle wydaje nam się to kroplą w morzu potrzeb.

3 Dlaczego uważamy, że dotarcie do Rodziców jest tak ważne?

4 Ponieważ Rodzic jest pierwszym, naturalnym i prawnym opiekunem dziecka. Im wyższa jest jego wiedza i świadomość dotycząca wychowania, tym łatwiej sprostać roli Rodzica.

5 Ponieważ Rodzice mają problemy wychowawcze z dziećmi i jest to normalne. Często jednak myślą inaczej, wstydzą się swojej niewiedzy, niekompetencji, bezradności. Chcielibyśmy to oswoić. Uświadomić Rodzicom, że mają prawo do błędów, a problemy można skutecznie rozwiązywać.

6 Ponieważ Rodzic świadomy, dostrzegający problemy dziecka i potrafiący o nich otwarcie rozmawiać jest dla Was dobrym Partnerem do kontaktu. Wierzymy, że udział w naszych warsztatach Nauczycieli i Rodziców pozwala Im budować i realizować wspólną wizję wychowania dziecka.

7 Na naszych warsztatach często przekazujemy to, co robicie Państwo na co dzień, ale Rodzic nierzadko chętniej przyjmie tę wiedzę od nas. Rodzicom z różnych powodów łatwiej bowiem jest przyjąć pewne informacje od kogoś spoza przedszkola czy szkoły.

8 Co zawiera nasza Oferta?

9 Nasze warsztaty przeznaczone są dla Rodziców dzieci w różnym wieku – od 0 do 18 lat. Każdy Rodzic znajdzie tutaj coś dla siebie.

10 Dla Rodziców dzieci najmłodszych polecamy szczególnie dwa spotkania: Śpij już – jak pomóc dziecku samodzielnie zasnąć? Żegnajcie pieluchy – kiedy i jak pomóc dziecku kontrolować pęcherz?

11 Dla Rodziców dzieci w szeroko pojętym wieku przedszkolnym: Bezpieczne dziecko – Spokojni rodzice Napisz bajkę-pomagajkę dla swojego dziecka Moje dziecko mnie nie słucha – jak to zmienić? Jak poradzić sobie z wybuchem złości u dziecka? Warsztat z pacynką

12 Dla Rodziców dzieci w każdym wieku: Rodzic – Nauczyciel – dogadajmy się Szkoła dla Rodziców i Wychowawców Kurs Pierwszej Pomocy Pediatrycznej

13 Ponieważ wydaje nam się, że nasze warsztaty mogą stać się ważnym elementem w kształtowaniu Państwa relacji z Rodzicami, chcemy prosić Was o pomoc w dotarciu do nich z informacją o nich.

14 Jak widzimy naszą współpracę?

15 Etapy i możliwości naszej współpracy. Jeżeli dotychczas takiego nie było, umawiamy spotkanie w celu omówienia możliwości dotarcia do Rodziców z naszą ofertą poprzez Państwa placówkę. Wyznaczenie osoby, która z ramienia placówki zajmowałaby się tematem – może to być Nauczyciel lub Rodzic. Być może wśród członków Rady Rodziców, Komitetu Rodzicielskiego znalazłaby się osoba chętna do koordynacji naszej współpracy. Ustalenie, jak nasza oferta może trafić do odbiorców.

16 Jak nasza oferta może trafić do Rodziców (do wyboru): Prezentacja oferty na zebraniu w formie: Informacji ustnej przekazanej przez Dyrekcję lub osobę koordynującą. Rozdanie płyt CD z prezentacją naszej oferty dla Rodziców. Rozdanie informacji w formie papierowej. Zebranie listy kontaktowej – w postaci e-maili, nr tel. – do Rodziców zainteresowanych kontaktem z nami. Dokonanie ok. 30 min. prezentacji przez naszego przedstawiciela.

17 Prezentacja oferty na terenie placówki w formie: Rozdania płyt CD – np. do przegródek. Przekazania informacji papierowej – do przegródek – może to być ulotka. Ekspozycji plakatu i ulotek w korytarzu. Wskazania stałego miejsca na wywieszanie informacji z naszego serwisu przekazywanych placówce drogą mailową.

18 Inne formy: Zamieszczenie informacji o naszej ofercie warsztatowej na stronie internetowej placówki. Rozesłanie informacji o naszych warsztatach drogą mailową.

19 Nasze warsztaty są odpłatne. Istnieje możliwość uzyskania finansowania lub dofinansowania naszych warsztatów w: Urzędach Miasta Wydziałach Oświaty w Urzędach Dzielnic Wydziałach Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędach Dzielnic Można starać się o nie również poprzez różnego rodzaju Stowarzyszenia i Fundacje. W tym zakresie my również staramy się szukać możliwości realizacji naszych warsztatów jako bezpłatnych dla ich odbiorców.

20 Informacji o możliwości uzyskania funduszy lub dofinansowania można szukać m.in. tutaj: Fundacja Inicjatyw Oświatowych http://www.fio.org.pl Portal Organizacji Pozarządowych http://www.ngo.pl/ Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży http://www.pcyf.org.pl/ Fundacja Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego http://www.frd.org.pl/ Światowa Organizacja Wychowania Przedszkolnego http://www.omep.org.pl/

21 Uprzejmie dziękujemy za poświęconą uwagę. Mamy nadzieję na współpracę z Państwem. Wszelkich informacji na temat warsztatów udziela p. Ewa Przepiórzyńska tel. 0 500 051 052, e-mail: kontakt@ABCbaby.pl


Pobierz ppt "Nauczycielu, zorganizuj warsztat dla Rodziców dzieci, które uczysz! Dowiedz się, dlaczego jest to korzystne dla Ciebie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google