Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Koncepcja trzeciego miejsca: Stworzona przez Raya Oldenburga, Stwierdził on, że życie człowieka koncertuje się wokół trzech ważnych ośrodków: 1) domu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Koncepcja trzeciego miejsca: Stworzona przez Raya Oldenburga, Stwierdził on, że życie człowieka koncertuje się wokół trzech ważnych ośrodków: 1) domu."— Zapis prezentacji:

1

2 Koncepcja trzeciego miejsca: Stworzona przez Raya Oldenburga, Stwierdził on, że życie człowieka koncertuje się wokół trzech ważnych ośrodków: 1) domu (miejsca, w którym mieszkamy), 2) pracy (miejsca, w którym realizujemy się zawodowo), 3) Trzeciego miejsca!

3 Wszelkie miejsca, gdzie spontanicznie, lecz raczej regularnie w nieformalnej atmosferze spotykają się ludzie chcący spędzić czas z dala od obowiązków domowych i zawodowych. Ray Oldenburg

4 Centrum społeczności lokalnej Miejsce spotkań nieformalnych Rozwijanie zainteresowań i pasji

5 Powinno ono być: przyjazne, funkcjonalne, łatwe do adaptacji, zrozumiałe, logicznie zorganizowane, nie budzące uczucia zagubienia.

6 Bierze udział w spotkaniach z nowymi, ciekawymi osobami, wymienia z nimi myśli, poglądy. Aktywnie uczestniczy w klubach dyskusyjnych. Uczestniczy w różnych formach aktywizujących, szkoleniach, warsztatach, rozwija swoje zainteresowania i pasje.

7 Od osób pracujących w bibliotece zależy, jak dana instytucja będzie postrzegana przez użytkowników. Bardzo ważna jest komunikacja. Należy do niej: rzeczowa rozmowa, umiejętne rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, aktywne słuchanie, wychodzenie naprzeciw potrzebom użytkowników.

8 Biblioteka w Hjørring (Dania)

9

10

11

12

13

14

15

16

17 Filia Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury Wilanów

18 Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Brzesku

19 Biblioteka Tama Art University w Tokio (Japonia)

20 Prezentację przygotowały: Jolanta Wnęk Paulina Knapik (Studenckie Koło Naukowe Bibliolog)


Pobierz ppt "Koncepcja trzeciego miejsca: Stworzona przez Raya Oldenburga, Stwierdził on, że życie człowieka koncertuje się wokół trzech ważnych ośrodków: 1) domu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google