Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jaszuńska szkoła średnia im. M. Balińskiego Prezentacja przygotowały uczennice 11 klasy : WIKTORIA ADAMOWICZ, RENATA MARCINKIEWICZ i WALENTYNA DULKO. Katechetka:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jaszuńska szkoła średnia im. M. Balińskiego Prezentacja przygotowały uczennice 11 klasy : WIKTORIA ADAMOWICZ, RENATA MARCINKIEWICZ i WALENTYNA DULKO. Katechetka:"— Zapis prezentacji:

1 Jaszuńska szkoła średnia im. M. Balińskiego Prezentacja przygotowały uczennice 11 klasy : WIKTORIA ADAMOWICZ, RENATA MARCINKIEWICZ i WALENTYNA DULKO. Katechetka: EDYTA BASIUL

2

3

4

5

6

7

8

9 Ufność w Boże Miłosierdzie przekształca cierpienie w radość trwałą, a z aktu strzelistego Jezu, ufam Tobie! spływa do wnętrza duszy cierpiącej pokój błogi, a na zewnątrz promienieje radość. Bł. Ks. Michał Sopoćko

10

11

12

13 Dużą aktywność w upowszechnianiu kultu Miłosierdzia Bożego przejawiali księża Marianie mający swoje placówki w Anglii i USA, z którymi ks. Sopoćko współpracował.

14 Polecam wszystko Miłosierdziu Boga, którego wola jest miłosierdziem. Z Dziennika bł. ks. M. Sopoćko

15 W czasie okupacji niemieckiej (1942 -1944) udało mu się szczęśliwie uniknąć aresztowania i przez dwa i pół roku ukrywał się w Czarnym Borze koło Wilna. W 1947 r. przyjechał do Białegostoku, gdzie był profesorem Wyższego Seminarium Duchownego.

16 Ponadto często głosił słowo Boże, przeprowadzał rekolekcje w parafiach, a także dla sióstr zakonnych i kapłanów, wygłaszał konferencje o Miłosierdziu Bożym.

17 W latach 1951-1958 zorganizował szereg miesięcznych i rocznych kursów katechetycznych dla zakonnic i osób świeckich. Czynił również starania, by zbudować w Białymstoku kościół pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. W 1962 roku przeszedł na emeryturę, ale oddawał się pracy duszpasterskiej w kaplicy przy domu zakonnym Sióstr Misjonarek św. Rodziny przy ul. Poleskiej. Zmarł 15.02.1975 r. w Białymstoku.

18 Miłosierdzie daje perspektywę wiecznej miłości, wiosny ducha.

19 Bogate w miłość było życie ks. Sopoćki, mieniące się różnymi jej barwami – jako wikarego, kapelana wojskowego, wykładowcy uniwersyteckiego czy seminaryjnego, jako spowiednika i ojca duchownego, a zwłaszcza jako teologa, który jak nikt inny wniknął w tajemnicę naszych czasów, jaką jest tajemnica Bożego Miłosierdzia


Pobierz ppt "Jaszuńska szkoła średnia im. M. Balińskiego Prezentacja przygotowały uczennice 11 klasy : WIKTORIA ADAMOWICZ, RENATA MARCINKIEWICZ i WALENTYNA DULKO. Katechetka:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google