Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MODLITWA DO MATKI BOSKIEJ OSTROBRAMSKIEJ O Pani moja, Święta Maryjo!Twojej łasce, osobliwej straży i miłosierdziu Twojemu dzisiaj i każdego dnia, i w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MODLITWA DO MATKI BOSKIEJ OSTROBRAMSKIEJ O Pani moja, Święta Maryjo!Twojej łasce, osobliwej straży i miłosierdziu Twojemu dzisiaj i każdego dnia, i w."— Zapis prezentacji:

1

2 MODLITWA DO MATKI BOSKIEJ OSTROBRAMSKIEJ O Pani moja, Święta Maryjo!Twojej łasce, osobliwej straży i miłosierdziu Twojemu dzisiaj i każdego dnia, i w godzinę śmierci mojej duszę i ciało moje polecam;wszystkie nadzieje i pociechy moje, wszystkie uciski i dolegliwości, życie i koniec życia mojego Tobie poruczam, aby przez zasługi Twoje wszystkie uczynki moje były sprawowane i rządzone według Twojej i Syna Twego woli. Amen.

3

4

5 Przez wiernych uważany za cudowny. Jest jednym z symboli chrześcijaństwa w Polsce i na Litwie.Polsce Litwie

6 Wizerunek Madonny Miłosierdzia namalowany został na deskach dębowych techniką temperową na podkładzie klejowo-kredowym. Obraz ma wymiary 200 na 165 cm.techniką temperową

7

8

9

10 Drugi typ to Hodigitria Przewodniczka ( Одигитрия, Указующая Путь ). Matka Boża trzyma Dzieciątko na lewym ramieniu a prawą dłonią wskazuje na Syna. W tym przedstawieniu wyrażona jest tajemnica Chrystusa jako drogi i Jego Matki jako naszej przewodniczki.

11

12 Trzeci typ to Eleusa Łaskawa ( Елеуса, Элеуса, Умиление ). To najbardziej czułe i intymne przedstawienie Matki Bożej i Dzieciątka Jezus. Zazwyczaj Matka przytula Syna do siebie, a On obejmuje ją ręką za szyję. Matka Boża uosabia tu każdą ludzką duszę, umiłowaną przez Boga, która wezwana jest by otworzyć przed Bogiem swoje serce.

13 ,

14


Pobierz ppt "MODLITWA DO MATKI BOSKIEJ OSTROBRAMSKIEJ O Pani moja, Święta Maryjo!Twojej łasce, osobliwej straży i miłosierdziu Twojemu dzisiaj i każdego dnia, i w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google