Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bez pomocy bliźnich sami nie dojdziemy do niczego. - Mikołaj Gogol GIMNAZJUM NR 3 W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W BACHOWICACH Marcelina Bartel Ilona.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bez pomocy bliźnich sami nie dojdziemy do niczego. - Mikołaj Gogol GIMNAZJUM NR 3 W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W BACHOWICACH Marcelina Bartel Ilona."— Zapis prezentacji:

1 Bez pomocy bliźnich sami nie dojdziemy do niczego. - Mikołaj Gogol GIMNAZJUM NR 3 W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W BACHOWICACH Marcelina Bartel Ilona Świergosz

2 Jest to bezpłatne, dobrowolne, świadome działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. Jest to każda osoba fizyczna, która dobrowolnie, ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na rzecz organizacji, instytucji i osób indywidualnych wykraczające poza więzi koleżeńsko-rodzinne.

3 1.Uwrażliwiasz się na potrzeby innych ludzi. 2.Uczysz się dostrzegać i nieść bezinteresowną pomoc osobom potrzebującym. 3.Rozwijasz w sobie takie cechy jak: cierpliwość, tolerancja, odpowiedzialność, obowiązkowość, samodzielność, lojalność, sumienność, współpraca, które są bardzo ważne w twoim życiu. 4.Uczysz się umiejętnie gospodarować czasem wolnym i dobrze organizować pracę. 5.Rozwijasz swoje zainteresowania, zdolności twórcze i wykorzystujesz własne umiejętności. 6.Wzbogacasz się o cenne doświadczenia w nowych dziedzinach. 7.Poszerzasz swoje horyzonty myślowe i wzbogacasz się wewnętrznie. 8.Integrujesz się ze środowiskiem szkolnym i lokalnym.

4 POMOCNĄ DŁOŃ MOŻESZ SKIEROWAĆ W STRONĘ: Uczniów mających problemy w nauce Dzieci z rodzin ubogich, zaniedbanych wychowawczo Dzieci niepełnosprawnych Osób starszych, samotnych i chorych Dzieci z krajów Trzeciego Świata Wychowanków Domów Dziecka Pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej

5 Spotkania integracyjne z dziećmi niepełnosprawnymi, Organizacja Popołudnia Seniora dla ludzi starszych, samotnych z Bachowic, Przygotowanie kiermaszów charytatywnych w celu zdobycia środków na zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom z rodzin ubogich (sprzedaż własnoręcznie wykonanych ozdób), Spotkania z pensjonariuszami Domów Pomocy Społecznej, Pomoc rzeczowa i finansowa dla dzieci potrzebujących np. zbiórka pieniędzy dla dzieci z Timber podczas kolędy, Ołówek dla Afryki, Dzieciom Lwowa, Góra Grosza, zbiórka zakrętek, WOŚP oraz wiele innych!!!

6 Jan Paweł II

7 TY TEŻ MOŻESZ PODZIELIĆ SIĘ TALENTEM, UMIEJĘTNOŚCIAMI I SWOIM CZASEM Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM JEŚLI : LUBISZ PRACĘ Z DZIEĆMI, JESTEŚ DOBRYM ORGANIZATOREM, MASZ CIEKAWE POMYSŁY, MASZ ZAMIŁOWANIA I ZDOLNOŚCI ARTYSTYCZNE, CHCESZ POMAGAĆ INNYM, NIE WIESZ CO ZROBIĆ Z WOLNYM CZASEM, ZGŁOŚ SIĘ DO MARCELINY BARTEL I ILONY ŚWIERGOSZ. MY PODPOWIEMY JAK WŁĄCZYĆ SIĘ W PRACĘ W SZKOLNYM KOLE WOLONTARIATU

8

9

10 Już po raz kolejny wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali w naszej szkole kiermasz na którym sprzedawali różnego rodzaju ozdoby np. pierniczki, biżuterię, breloczki, kartki okolicznościowe. Ozdoby bardzo dobrze się sprzedawały, a uzbierana kwota pozwoliła wesprzeć nasze działania. Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem.

11 Każdy może pomóc poprzez zakupienie drobnego przedmiotu. Wystarczy odrobina dobrych chęci. Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym.

12 Podczas ogniska piekliśmy kiełbaski, chleb i ziemniaki, które wszyscy pałaszowali z dużym apetytem. Dla każdego był też przewidziany słodki poczęstunek czyli sok oraz ciastko. Wszyscy świetnie się bawili, atmosfera była bardzo miła. PIENI Ą DZE UZYSKANE ZE SPRZEDA Ż Y WYBORÓW W Ł ASNEJ PRODUKCJI PRZEZNACZYLI Ś MY NA: zoorganizowanie ogniska i zabaw dla dzieci, które mają mniej niż my

13 Wszyscy świetnie się bawili, atmosfera była bardzo miła. Można było pośpiewać oraz pobawić się i na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach. Wszyscy wrócili do domu bardzo zadowoleni mając nadzieję, że w przyszłym roku również zostanie zorganizowane podobne ognisko.

14 ORAZ: zajęć kulinarnych Uczniowie po okiem zaproszonej szefowej kuchni przyrządzali pyszne zapiekanki oraz dekoracyjne i smaczne desery, którymi wszyscy delektowali się.

15 Radość można osiągnąć tylko wtedy, gdy się drugiemu sprawia radość Karl Barth

16

17 Naszą coroczną tradycją stały się wyjazdy do Domów Opieki Społecznej. Dwa razy w roku przygotowujemy inscenizację z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Celem tych wyjazdów jest zarówno umilenie czasu osobom chorym i samotnym, jak również poznanie przez uczniów środowiska w którym przebywają.

18

19 Nie jest nam obojętny los dzieci z krajów Trzeciego Świata, dla których zbieraliśmy pieniądze podczas kolędy w bachowickich domach. Widząc uśmiechy na twarzach dzieci, poczuliśmy zadowolenie, że możemy choć odrobinę poprawić ich los. Pomagając im, zrozumieliśmy, że powinniśmy być wdzięczni za to co mamy, ponieważ wiele dzieci nie ma tyle szczęścia co my. Podziel się posiłkiem!

20

21 Już po raz kolejny odbyło się w naszej szkole coroczne spotkanie seniorów. W tą uroczystość włączyli się wszyscy wolontariusze, a także inni uczniowie. Przedstawiliśmy inscenizację o Bożym Narodzeniu, a następnie zaprosiliśmy przybyłych gości na przygotowany przez nas poczęstunek.

22 Życie w samotności, nie jest życiem szczęśliwym Podczas spotkania goście mogli nie tylko miło pogawędzić, ale także wspólnie z uczniami zaśpiewać kolędy.

23

24 Nawet jeżeli pociechy udziela niebo, to pomocy oczekuje się od ludzi Spotkania z dziećmi odbywają się raz w tygodniu. Podczas zajęć prowadzone są różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe. Mają one przyczynić się do rozwoju ich sprawności fizycznej i manualnej. Wielką radość sprawia im zainteresowanie ze strony starszych kolegów. Podczas spotkań na twarzach dzieci maluje się zadowolenie i uśmiech. Również uczniom sprawia to wielką frajdę

25 ANDRZEJKI BAL KARNAWAŁOWY

26 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ! MAMY NADZIEJĘ, ŻE NASZE INFORMACJE I POMYSŁY NA DZIAŁANIA WOLONTARIACKIE PRZYPADŁY WAM DO GUSTU. MIMO, ŻE MIESZKAMY W NIEWIELKIEJ MIEJSCOWOŚCI I NIE MAMY TAKICH MOŻLIWOŚĆI DZIAŁAŃ JAK MŁODZIEŻ W WIĘKSZYCH MIASTACH, UWAŻAMY, ŻE NASZE PROPOZYCJE SĄ GODNE UWAGI. PODAJ POMOCNĄ DŁOŃ!


Pobierz ppt "Bez pomocy bliźnich sami nie dojdziemy do niczego. - Mikołaj Gogol GIMNAZJUM NR 3 W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W BACHOWICACH Marcelina Bartel Ilona."

Podobne prezentacje


Reklamy Google