Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat 5: Symbole graficzne urządzeń sieciowych.. Sieć komputerowa może składać się z dwóch komputerów połączonych kablem. Z drugiej strony sieć Internet.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat 5: Symbole graficzne urządzeń sieciowych.. Sieć komputerowa może składać się z dwóch komputerów połączonych kablem. Z drugiej strony sieć Internet."— Zapis prezentacji:

1 Temat 5: Symbole graficzne urządzeń sieciowych.

2 Sieć komputerowa może składać się z dwóch komputerów połączonych kablem. Z drugiej strony sieć Internet składa się z kilku miliardów urządzeń. Aby zilustrować budowę sieci komputerowej, przedstawia się ją w postaci schematów. Pozwala to na ominięcie wielu nieistotnych szczegółów i skupienie się na jej istocie. W naszym przypadku schematy będą najczęściej dotyczyć budowy sieci lokalnej, np. w szkole lub w pracowni.

3 Do sporządzania schematów sieci można wykorzystać wiele programów np. Microsoft Visio (program komercyjny) lub bezpłatne programy Dia lub Network Notepad. Każdemu z urządzeń sieciowych przypisano symbol graficzny, za pomocą którego jest on reprezentowany w schematach.

4 Wybrane symbole graficzne urządzeń sieciowych SymbolZnaczenieSymbolZnaczenie modempunkt dostępowy brama sieciowa router moststacja robocza przełącznikzapora sieciowa

5 Wybrane symbole łączy SymbolZnaczenieSymbolZnaczenie Kabel Ethernetowy prosty Kabel szeregowy Kabel Ethernetowy krosowany Kabel światłowodowy

6 Przykładowy schemat sieci komputerowej


Pobierz ppt "Temat 5: Symbole graficzne urządzeń sieciowych.. Sieć komputerowa może składać się z dwóch komputerów połączonych kablem. Z drugiej strony sieć Internet."

Podobne prezentacje


Reklamy Google