Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WSZYSTKO O CYPRZE Państwo Cypr jest wyspą , i leży na wschodniej części Morza Śródziemnego. Cypr 1 maja 2004 został członkiem Unii Europejskiej Stolicą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WSZYSTKO O CYPRZE Państwo Cypr jest wyspą , i leży na wschodniej części Morza Śródziemnego. Cypr 1 maja 2004 został członkiem Unii Europejskiej Stolicą."— Zapis prezentacji:

1 WSZYSTKO O CYPRZE Państwo Cypr jest wyspą , i leży na wschodniej części Morza Śródziemnego. Cypr 1 maja 2004 został członkiem Unii Europejskiej Stolicą Cypru jest Nikozja. Nazwa wyspy pochodzi od łacińskiej nazwy miedzi (cuprum).

2 I COŚ JESZCZE Na Cyprze mieszka 790 tys. osób, a to mniej niż w całym Krakowie! Słońce na Cyprze świeci ponad 300 dni w roku! Na Cyprze narodziła się bogini piękna i miłości, Afrodyta. Cypryjskie powiedzenie mówi że „Cypr to idealna wyspa, na której jedzenie jest ambrozją, a wino nektarem”.

3 CIĄG DALSZY Na Cyprze w zimie można jeździć na… nartach. W wysokich partiach gór jest wtedy śnieg, działają wyciągi. A kiedy znudzi nam się jazda po śniegu można jeszcze tego samego dnia przesiąść się na narty wodne


Pobierz ppt "WSZYSTKO O CYPRZE Państwo Cypr jest wyspą , i leży na wschodniej części Morza Śródziemnego. Cypr 1 maja 2004 został członkiem Unii Europejskiej Stolicą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google