Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GRECJA. Położenie Grecji GRECJA GRECJA - kraj położony w południowo- wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GRECJA. Położenie Grecji GRECJA GRECJA - kraj położony w południowo- wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z."— Zapis prezentacji:

1 GRECJA

2 Położenie Grecji GRECJA GRECJA - kraj położony w południowo- wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema państwami, Albanią, Republiką Macedonii i Bułgarią od północy, oraz Turcją od wschodu. Ma dostęp do czterech mórz: Egejskiego i Kreteńskiego od wschodu, Jońskiego od zachodu oraz Śródziemnego od południa. Głowa państwaKarolos Papoulias Język urzędowyGrecki StolicaAteny Religia dominującaPrawosławie

3 Znane miejsca Wierzchołek Góry Olimp Akropol Ateński Wyspy Jońskie Wielki Ołtarz Zeusa Pałac Knossos

4 Kyriakos Papadopulus – piłkarz grecki Homer - Uważa się go za ojca poezji epickiej Platon - grecki filozof. Był twórcą systemu filozoficznego zwanego obecnie idealizmem platońskim. Sokrates – grecki filozof starożytny. Uważany za jednego z najwybitniejszych

5 Krajobrazy Grecji

6 Potrawy OLIWKI Ser Feta Winogrona Sałatka grecka

7 Kultura muzyczna Grecji 1.Kitara 2.Tympanon 3.Buzuki 4. Lira 5. Grek Zorba


Pobierz ppt "GRECJA. Położenie Grecji GRECJA GRECJA - kraj położony w południowo- wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z."

Podobne prezentacje


Reklamy Google