Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Życiu TAK Śmierci NIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Życiu TAK Śmierci NIE."— Zapis prezentacji:

1 Życiu TAK Śmierci NIE

2 Początek życia komórka jajowa i plemnik

3 7 tygodni od poczęcia

4 7 tygodni życia

5 8 tydzień życia

6 11 tydzień życia

7 12 tydzień życia

8 3 miesiące życia-zdjęcie dziecka Dzięki popularnej technice diagnostycznej USG, rodzice mogą rozpocząć obserwację dziecka już od pierwszych tygodni życia płodowego. Zdjęcia USG często rozpoczynają pierwsze albumy fotograficzne dziecka.

9 Ania dwa i pół roku po urodzeniu Karol pół roku po urodzeniu

10 Prawo do życia jest najbardziej podstawowym prawem osoby ludzkiej
Prawo do życia jest najbardziej podstawowym prawem osoby ludzkiej. Gwałcenie tego prawa, zabijania ludzi w jakimkolwiek wieku lub stadium rozwoju, czy to w łonie matki, czy poza nim-jest ZBRODNIĄ

11 Trzy czwarte ludzkości żyje dziś w krajach, które odstąpiły od ochrony nienarodzonych dzieci. Ta wola zabijania może porazić dziś całą ludzkość. Niska ilość urodzeń dowodzi, iż cały Zachód w rzeczywistości umiera. ABORCJA ma wymiar największej wojny wszechczasów. Nigdy w historii ludzkości nie miała miejsca w świecie taka ilość śmierci zadanych ludzką ręką.

12 ABORCJA Nieurodzone poczęte dziecko JEST człowiekiem
Nieurodzone poczęte dziecko JEST człowiekiem ABORCJA JEST ZŁEM: Wielkie religie świata potępiają aborcję - np. w judaizmie i chrześcijaństwie obowiązuje nakaz: "Nie zabijaj". Aborcja jest złamaniem lekarskiej przysięgi Hipokratesa oraz Konwencji Genewskiej, która stanowi: "Będę okazywał najwyższy szacunek dla ludzkiego życia od momentu jego poczęcia". ABORCJA NIE JEST KONIECZNA:   Nie leczy żadnej choroby. Jeśli dziecko skazane na aborcję byłoby chciane, lekarz podtrzymywałby ciążę wszystkimi znanymi metodami. Obecnie występująca epidemia aborcji (np. ponad 1,5 mln rocznie w USA dzieci abortowanych tylko metodami chirurgicznymi) spowodowała zanikanie działalności placówek adopcyjnych. ABORCJA JEST NIEBEZPIECZNA: Oprócz śmierci dziecka aborcja może zagrażać zdrowiu a nawet życiu matki. Jeśli niektórzy ludzie mogą legalnie zabijać innych dla swojej wygody, chore jest całe społeczeństwo. Powszechność aborcji musi doprowadzić do tego, że wkrótce zabraknie młodych ludzi, od których pracy zależą świadczenia dla emerytów. Spowoduje to nasilenie presji w kierunku stosowania eutanazji

13 Aborcja przy zastosowaniu prostagladyn
Jest to metoda polegająca na wprowadzeniu do worka owodniowego dziecka Prostin F2a - niezłożonej postaci ludzkich hormonów. Hormony te mają za zadanie wywołać gwałtowną czynność porodową, która spowoduje przedwczesne urodzenie się dziecka.


Pobierz ppt "Życiu TAK Śmierci NIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google