Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Starożytna osada Biran. Okolica Teren typowo rolniczy, Uprawiane rośliny to pszenica, kukurydza, rzepak, słonecznik, W okolicy występują problemy z wodą

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Starożytna osada Biran. Okolica Teren typowo rolniczy, Uprawiane rośliny to pszenica, kukurydza, rzepak, słonecznik, W okolicy występują problemy z wodą"— Zapis prezentacji:

1 Starożytna osada Biran

2 Okolica Teren typowo rolniczy, Uprawiane rośliny to pszenica, kukurydza, rzepak, słonecznik, W okolicy występują problemy z wodą i erozją wodną, Zachowała się starożytna droga, która została zbudowana w czasach rzymskich.

3

4 Kościół w Biran-zabytek UNESCO Zbudowany w stylu barokowym około 1660 roku, Materiałem budowlanym, pochodzącym z miejscowych kamieniołomów, był wapień i trawertyn ze złotymi żyłkami, Zabytkowy ołtarz, poświęcony Najświętszej Marii Pannie, o wysokości 7m i powierzchni 65m 2, W roku 1990 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

5 Kościół w Biran

6 Zabytkowy ołtarz w kościele

7 Czasy współczesne Gmina Biran liczy 400 mieszkańców, ale osadę zamieszkuje 50 osób, W Biran znajduje się szkoła, Nad osadą góruje zamek pochodzący z XV wieku, Wszystkie budynki są zbudowne z kamienia, Osadę charateryzuje zwarta zabudowa.

8 Biran to spokojne, pełne uroku miejsce, które wymaga reklamy w kraju i poza granicami Francji.

9 Biran

10


Pobierz ppt "Starożytna osada Biran. Okolica Teren typowo rolniczy, Uprawiane rośliny to pszenica, kukurydza, rzepak, słonecznik, W okolicy występują problemy z wodą"

Podobne prezentacje


Reklamy Google