Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klasa Humanistyczno-Artystyczna

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klasa Humanistyczno-Artystyczna"— Zapis prezentacji:

1 Klasa Humanistyczno-Artystyczna
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o profilu humanistyczno-artystycznym Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie uczestniczą w wielu zajęciach dodatkowych, uroczystościach, konkursach rozwijających ich zainteresowania i talenty. Wszyscy chętni mogą uczyć się śpiewu na zajęciach muzycznych prowadzonych przez muzykologa Grzegorza Jurkiewicza. Talent plastyczny rozwijać można na zajęciach z edukacji kulturalno-artystycznej, które prowadzone są przez pana Zbigniewa Kowalskiego. Na chętnych do zabawy słowem poetyckim czeka koło recytatorskie prowadzone przez opiekunkę panią Lillę Rybkę. Recytatorzy biorą udział w konkursach szkolnych, powiatowych i wojewódzkich odnosząc małe i duże sukcesy.

2 Konkurs Recytatorski Poezji Patriotyczno-Religijnej
Konkurs Recytatorski Poezji Patriotyczno-Religijnej. I miejsce zajęła reprezentantka ZS Nr 2 – Agata Lipińska.

3 Klasa Humanistyczno-Artystyczna
Rok szkolny 2009/2010 to I miejsce w etapie rejonowym konkursu recytatorskiego PARA To również I i II miejsce w powiatowym Konkursie Poezji Patriotyczno-Religijnej. Największym konkursem, który organizuje nasza szkoła jest Konkurs „Nobliści Polscy” o zasięgu wojewódzkim. Odbywa się on od 9 lat, zawsze 10 grudnia w rocznicę śmierci fundatora nagrody Nobla i przyciąga zdolną młodzież chcącą sprawdzić swoje wiadomości i zdolności prezentacyjne dotyczące Noblistów Polskich. Zasady dziennikarstwa można zgłębiać redagując szkolną gazetkę „Feniks”, której redaktorem naczelnym jest polonista Piotr Figas. W maju 2010 „Feniks” otrzymał nagrodę w powiatowym konkursie Pulitzera Szkolnego .

4 Styczeń 2011 Konkurs Kolęd w Reczu. I miejsce zajęła Justyna Pasek.

5

6 W klasie humanistyczno-artystycznej realizowany jest rozszerzony program z: - języka polskiego - wiedzy o kulturze - języka angielskiego Do klasy humanistyczno-artystycznej zapraszamy wszystkich, którzy obok zainteresowań humanistycznych pragną rozwijać pasje twórcze. To klasa dla osób kreatywnych, ciekawych świata, odważnych w realizacji własnych projektów. Znajdą tu dla siebie miejsce także ci, którzy do tej pory nie mieli okazji lub nie potrafili zaprezentować swoich umiejętności.

7

8

9 i zainteresowania humanistyczne,
Gimnazjalisto! Jeśli chcesz: rozwijać uzdolnienia i zainteresowania humanistyczne, wzbogacić swoją wiedzę o kulturze minionych wieków i tej najnowszej kształtującej się na naszych oczach, swobodnie i rzeczowo wypowiadać się w różnych formach publicystycznych, uczestniczyć w pracy koła recytatorskiego, koła plastycznego.

10 Nie zastanawiaj się dłużej. Przyłącz się do nas
Nie zastanawiaj się dłużej! Przyłącz się do nas! Klasa humanistyczno-artystyczna otworzy Ci drzwi do świata, artystycznych przeżyć i humanistycznych działań.


Pobierz ppt "Klasa Humanistyczno-Artystyczna"

Podobne prezentacje


Reklamy Google