Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DEUTSCHE FESTE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DEUTSCHE FESTE."— Zapis prezentacji:

1 DEUTSCHE FESTE

2 Czym jest Oktoberfest?

3 Czy wiesz, że…. Oktoberfest odbywa się od 1810 roku, kiedy to następca tronu Ludwik poślubił Teresę Saksońską. Wtedy też miały miejsce po raz pierwszy wyścigi konne połączone z festynem dla ludności.

4 Oktoberfest jest największym w Europie świętem ludowym, które odbywa się na przełomie września i października w Monachium.

5 Na Oktoberfest przybywają browary niemieckie, a każdy z nich ma własny namiot, w którym rozlewane jest piwo w sumie dla około 7 milionów ludzi.

6 Oktoberfest to święto rodzinne połączone z wieloma atrakcjami, takimi jak karuzele, pochody i muzyka.

7 Walpurgisnacht Noc Walpurgii kojarzy się z czarownicami, które zbierały się na Hexenplatz (Plac Czarownic), by wyruszać na szczyt Brocken w górach Harz.

8 Tradycja nakazywała zatem rozpalanie wielkich ognisk, zwłaszcza na wierzchołkach wzniesień, by odstraszać czarownice i duchy.

9 Odbywa się w nocy z 30 kwietnia na 1 maja i gwarantuje dobrą zabawę, taniec i trochę magii. Przeznaczony dla osób z dużym poczuciem humoru, przebranych i pomalowanych, którzy nie boją się diabłów i czarownic.

10 Karnaval Obchodzony jest od 13 wieku, a najbardziej znany jest Karnaval in Köln. To czas zabawy, kolorowych przebrań i masek.

11 Karnaval jest połączony z pochodami i kolorowo przyozdobionymi wozami.


Pobierz ppt "DEUTSCHE FESTE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google