Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DEUTSCHE FESTE. Czym jest Oktoberfest? Czy wiesz, że…. Oktoberfest odbywa się od 1810 roku, kiedy to następca tronu Ludwik poślubił Teresę Saksońską.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DEUTSCHE FESTE. Czym jest Oktoberfest? Czy wiesz, że…. Oktoberfest odbywa się od 1810 roku, kiedy to następca tronu Ludwik poślubił Teresę Saksońską."— Zapis prezentacji:

1 DEUTSCHE FESTE

2 Czym jest Oktoberfest?

3 Czy wiesz, że…. Oktoberfest odbywa się od 1810 roku, kiedy to następca tronu Ludwik poślubił Teresę Saksońską. Wtedy też miały miejsce po raz pierwszy wyścigi konne połączone z festynem dla ludności.

4 Oktoberfest jest największym w Europie świętem ludowym, które odbywa się na przełomie września i października w Monachium.

5 Na Oktoberfest przybywają browary niemieckie, a każdy z nich ma własny namiot, w którym rozlewane jest piwo w sumie dla około 7 milionów ludzi.

6 Oktoberfest to święto rodzinne połączone z wieloma atrakcjami, takimi jak karuzele, pochody i muzyka.

7 Walpurgisnacht Noc Walpurgii kojarzy się z czarownicami, które zbierały się na Hexenplatz (Plac Czarownic), by wyruszać na szczyt Brocken w górach Harz.

8 Tradycja nakazywała zatem rozpalanie wielkich ognisk, zwłaszcza na wierzchołkach wzniesień, by odstraszać czarownice i duchy.

9 Odbywa się w nocy z 30 kwietnia na 1 maja i gwarantuje dobrą zabawę, taniec i trochę magii. Przeznaczony dla osób z dużym poczuciem humoru, przebranych i pomalowanych, którzy nie boją się diabłów i czarownic.

10 Karnaval Obchodzony jest od 13 wieku, a najbardziej znany jest Karnaval in Köln. To czas zabawy, kolorowych przebrań i masek.

11 Karnaval jest połączony z pochodami i kolorowo przyozdobionymi wozami. Karnaval jest połączony z pochodami i kolorowo przyozdobionymi wozami.


Pobierz ppt "DEUTSCHE FESTE. Czym jest Oktoberfest? Czy wiesz, że…. Oktoberfest odbywa się od 1810 roku, kiedy to następca tronu Ludwik poślubił Teresę Saksońską."

Podobne prezentacje


Reklamy Google