Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zmiany w Przepisach Gry w Piłkę Nożną od 1 września 2006r. www.kswmzpn.pl Kolegium Sędziów Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zmiany w Przepisach Gry w Piłkę Nożną od 1 września 2006r. www.kswmzpn.pl Kolegium Sędziów Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej."— Zapis prezentacji:

1 Zmiany w Przepisach Gry w Piłkę Nożną od 1 września 2006r. www.kswmzpn.pl Kolegium Sędziów Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej

2 Na podstawie Dyrektywy UEFA z dnia 01.09.2006r. (data wpływu do PZPN 12.09.2006r.) wprowadza się do Przepisów gry w piłkę nożną – wydawnictwo PZPN 2005 - nowy punkt 91, str. 101 w następującym brzmieniu:

3 Artykuł 12 Postanowienia Polskiego Związku Piłki Nożnej Inne sytuacje – punkt 91 (str. 101) Przed zmianą: Po zmianie: Wszystkie przypadki zachowania zawodników: - sugerowania słownego w sposób ostentacyjny i poprzez gesty np. rękami naśladujące i wyobrażające sugestię pokazania kartki dla zawodnika drużyny przeciwnej;

4 Artykuł 12 Postanowienia Polskiego Związku Piłki Nożnej Inne sytuacje – punkt 91 (str. 101) Przed zmianą: Po zmianie: - podważanie decyzji sędziego poprzez gestykulację lub podbieganie w kierunku sędziego; - otaczanie sędziego, uniemożliwiające np. natychmiastowe udzielenie kary indywidualnej

5 Artykuł 12 Postanowienia Polskiego Związku Piłki Nożnej Inne sytuacje – punkt 91 (str. 101) Przed zmianą: Po zmianie: muszą być traktowane przez sędziego jako niesportowe zachowanie i bezwzględnie karane napomnieniem.

6 Artykuł 12 Postanowienia Polskiego Związku Piłki Nożnej Inne sytuacje – punkt 91 (str. 101) Przed zmianą: Po zmianie: W przypadkach otaczania sędziego przez zawodników - karą napomnienia musi być ukarany nie tylko inicjator całego zajścia, ale również co najmniej jeden zawodnik zachowujący się najbardziej aktywnie w sposób niesportowy

7 Zapis tego punktu sędziowie są zobowiązani stosować w praktyce boiskowej począwszy od 29 września 2006r. Do tego dnia należy bezwzględnie zapoznać z treścią tego punktu wszystkich sędziów oraz kluby wszystkich klas rozgrywkowych danego ZPN. Podaje się również do wiadomości, że przepis ten w rozgrywkach międzynarodowych sędziowie mają obowiązek stosować w praktyce od 1 września 2006r.

8 www.kswmzpn.pl Kolegium Sędziów Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Zmiany w Przepisach Gry w Piłkę Nożną od 1 września 2006r. www.kswmzpn.pl Kolegium Sędziów Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google