Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO W MIEJSCU PRACY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO W MIEJSCU PRACY"— Zapis prezentacji:

1 ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO W MIEJSCU PRACY

2 Obowiązujące przepisy
Prawo pracy (Nr 4857) przyjęte 22 maja 2003 r. 13 artykułów (od 77 do 90) dotyczy BHP

3 Obowiązujące przepisy
Podstawowe artykuły: Pracodawcy ponoszą odpowiedzialność za wdrożenie wszystkich niezbędnych środków dla zapewnienia ochrony zdrowia i bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz za dostarczenie odpowiedniego wyposażenia; pracownicy zobowiązani są do przestrzegania wszystkich przepisów w zakresie BHP.

4 Obowiązujące przepisy
Podstawowe artykuły : Ministerstwo Pracy i Bezpieczeństwa Społecznego ma obowiązek wprowadzania zasad i przepisów w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa.

5 Obowiązujące przepisy
Podstawowe artykuły: Praca zostaje zawieszona albo - w zależności od rodzaju zagrożenia - całkowicie lub częściowo przerwana aż do chwili jego usunięcia; w przeciwnym razie miejsce pracy zostaje zamknięte.

6 Obowiązujące przepisy
Podstawowe artykuły: Pracodawca ma obowiązek powołania komitetu ds. BHP w przedsiębiorstwach zatrudniających co najmniej 50 pracowników z co najmniej 6-miesięcznym stażem.

7 Obowiązujące przepisy
Podstawowe artykuły: Pracodawcy zatrudniający na stałe co najmniej 50 pracowników mają obowiązek zatrudnienia jednego lub większej liczby lekarzy o odpowiedniej specjalizacji i stworzenia w zakładzie punktu medycznego stosownie do liczby pracowników i klasy zagrożeń występujących w miejscu pracy.

8 Obowiązujące przepisy
Zdrowie i bezpieczeństwo w budownictwie Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, którzy mają kontakt z azbestem Hałas i wibracje Korzystanie ze środków ochrony indywidualnej Praca w uciążliwych i niebezpiecznych warunkach

9 Obowiązujące przepisy
Ochrona pracowników przed zagrożeniami pracy w atmosferze wybuchowej Środki ochrony zdrowia i bezpieczeństwa w przypadku pracy z substancjami rakotwórczymi i mutagennymi Środki ochrony zdrowia i bezpieczeństwa w przypadku pracy z substancjami chemicznymi Praca manualna Wymogi BHP przy użytkowaniu maszyn

10 Wypadki w podziale na godziny pracy

11 Wypadki w podziale na dni tygodnia

12 Wypadki w podziale na miesiące roku

13 Wypadki w podziale na branże

14 Dane statystyczne w podziale na rodzaj wypadku
Wypadek Śmierć Uszkodzenie ciała Razem Upadek z wysokości 36,6 22,7 28,8 Uderzenie przez przedmiot spadający z góry 9,5 10,8 10,2 Elektryczność 14,4 1,8 7,3 Maszyny 11,0 3,1 6,6 Wypadki komunikacyjne 10,3 1,4 5,3

15 Wypadki w podziale na wielkość placu budowy

16 Wypadki w podziale kategorie zawodowe pracowników

17 Sprawcy wypadków w pracy

18 Zaniedbania ze strony pracodawców


Pobierz ppt "ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO W MIEJSCU PRACY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google