Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STEREOTYPY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STEREOTYPY."— Zapis prezentacji:

1 STEREOTYPY

2 Stereotypy – to przyjęte powszechnie, uproszczone najczęściej negatywne opinie o grupach, społecznościach i narodach.

3 STEREOTYPY POZYTYWNE O:
Niemcach Włochach Francuzach Rosjanach Anglikach Hiszpanach

4 Tak wygląda szczęśliwy Niemiec  
NIEMCY Bardzo dokładni, świetni inżynierowie, precyzyjni, Piją dużo piwa, jedzą dużo kiełbasy, mają duże samochody oraz duże brzuchy. Tak wygląda szczęśliwy Niemiec  

5 WŁOSI Mają zamiłowanie do jedzenia, są weseli romantyczni, religijni i rodzinni. Ich naród uważany jest za szczęśliwy i hałaśliwy.

6 FRANCUZI Są świetnymi kucharzami, namiętnymi kochankami, znawcami wina i artystami. Powszechnie uważa się, że każdego Francuza można poznać po berecie i koszuli w prążki.

7 ANGLICY Są przywiązani do tradycji, powściągliwi, taktowni, dystyngowani. Znani są z tego, że w każde popołudnie popijają herbatę z mlekiem w filiżankach.

8 ROSJANIE Choć na temat tej nacji mamy bardzo dużo stereotypów negatywnych, to żaden Polak nie odmówi im bardzo mocnej głowy do picia.

9 HISZPANIE Mają ognisty temperament. Liczy się dla nich rozrywka, taniec i corrida. Są tolerancyjni, a rodzina jest dla nich świętą wartością.

10 STEREOTYPY NEGATYWNE O:
Blondynkach Polakach Kobietach Przekupkach Rudych Łysych mężczyznach w dresach Osobach dużo uczących się, tzw. Kujon Metalowcach Teściowej

11 BLONDYNKI Są uważane za głupie i nierozsądne. Używają dużej ilości kosmetyków i ubierają się wyzywająco (przeważnie w różowych barwach).

12 POLACY Lubią spożyć większą ilość alkoholu i zakładają białe skarpety do sandałów. Niektórzy uważają, że Polacy wiecznie narzekają i nie lubią obcych.

13 KOBIETY Kobieta powinna mieć zadbane włosy, szczupłą sylwetkę i szczery uśmiech, oraz potrafić gotować i zajmować się domem. Mówi się, że są złymi kierowcami oraz, że nie potrafią dotrzymać sekretu.

14 PRZEKUPKI Plotkarki, wszystkich obgadują. Starają się sprzedać jak najwięcej swojego towaru. Chcą wszystko wiedzieć i przekrzykują się nawzajem.

15 RUDZI Są uważani za pechowców. W Grecji, uważano ,że rudowłosi ludzie po śmierci zamieniają się w wampiry.

16 ŁYSI MĘŻCZYŹNI W DRESACH
Stereotyp mówi, że są agresywni, niebezpieczni, piją, palą, chodzą w grupach i tworzą gangi. Biją i znęcają się nad niewinnymi.

17 KUJON Do kujona porównuje się osobę, która ciągle się uczy, dostaje same piątki, nosi okulary, jest mądra, ale nudna. Jest poważna i nie ma przyjaciół. Niektórzy twierdzą, że czwórka dla kujona to jeden z głównych powodów jego płaczu.

18 METALOWIEC Mówi się, że człowiek słuchający metalu, wyznaje szatana, zabija dla niego zwierzęta i ubiera się na czarno. Podobno nie myją się, a słońce ich parzy. Istnieje pogłoska, że zjadają koty!

19 TEŚCIOWA Jest zrzędliwa, krytykuje metody wychowawcze, wtrąca się w finanse, twierdzi, że wszystko wie i robi najlepiej. Nie dogaduje się z żoną swojego syna.

20 Uważamy, że każdy z nas powinien mieć dystans do tego, gdy ktoś porównuje nas do jakiegoś stereotypu. Większość z nich to nieprawda, dlatego nie możemy brać wszystkiego do siebie. Ci ,którzy w to wierzą lub z tego żartują, muszą wiedzieć, że osoba której to mówimy może poczuć się urażona.

21

22 BIBLIOGRAFIA

23 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ Zuzia Spyra, Wiktoria Gardawska, Natalia Gorzawska, Agnieszka Hajnce, Szymon Czerny, Piotr Rdzanek.


Pobierz ppt "STEREOTYPY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google