Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STEREOTYPY. Stereotypy – to przyjęte powszechnie, uproszczone najczęściej negatywne opinie o grupach, społecznościach i narodach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STEREOTYPY. Stereotypy – to przyjęte powszechnie, uproszczone najczęściej negatywne opinie o grupach, społecznościach i narodach."— Zapis prezentacji:

1 STEREOTYPY

2 Stereotypy – to przyjęte powszechnie, uproszczone najczęściej negatywne opinie o grupach, społecznościach i narodach.

3 Niemcach Włochach Francuzach Rosjanach Anglikach Hiszpanach STEREOTYPY POZYTYWNE O:

4 NIEMCY Bardzo dokładni, świetni inżynierowie, precyzyjni, Piją dużo piwa, jedzą dużo kiełbasy, mają duże samochody oraz duże brzuchy. Tak wygląda szczęśliwy Niemiec

5 WŁOSI Mają zamiłowanie do jedzenia, są weseli romantyczni, religijni i rodzinni. Ich naród uważany jest za szczęśliwy i hałaśliwy.

6 FRANCUZI Są świetnymi kucharzami, namiętnymi kochankami, znawcami wina i artystami. Powszechnie uważa się, że każdego Francuza można poznać po berecie i koszuli w prążki.

7 ANGLICY Są przywiązani do tradycji, powściągliwi, taktowni, dystyngowani. Znani są z tego, że w każde popołudnie popijają herbatę z mlekiem w filiżankach.

8 ROSJANIE Choć na temat tej nacji mamy bardzo dużo stereotypów negatywnych, to żaden Polak nie odmówi im bardzo mocnej głowy do picia.

9 HISZPANIE Mają ognisty temperament. Liczy się dla nich rozrywka, taniec i corrida. Są tolerancyjni, a rodzina jest dla nich świętą wartością.

10 STEREOTYPY NEGATYWNE O: Blondynkach Polakach Kobietach Przekupkach Rudych Łysych mężczyznach w dresach Osobach dużo uczących się, tzw. Kujon Metalowcach Teściowej

11 BLONDYNKI Są uważane za głupie i nierozsądne. Używają dużej ilości kosmetyków i ubierają się wyzywająco (przeważnie w różowych barwach).

12 POLACY Lubią spożyć większą ilość alkoholu i zakładają białe skarpety do sandałów. Niektórzy uważają, że Polacy wiecznie narzekają i nie lubią obcych.

13 KOBIETY Kobieta powinna mieć zadbane włosy, szczupłą sylwetkę i szczery uśmiech, oraz potrafić gotować i zajmować się domem. Mówi się, że są złymi kierowcami oraz, że nie potrafią dotrzymać sekretu.

14 PRZEKUPKI Plotkarki, wszystkich obgadują. Starają się sprzedać jak najwięcej swojego towaru. Chcą wszystko wiedzieć i przekrzykują się nawzajem.

15 RUDZI Są uważani za pechowców. W Grecji, uważano,że rudowłosi ludzie po śmierci zamieniają się w wampiry.

16 ŁYSI MĘŻCZYŹNI W DRESACH Stereotyp mówi, że są agresywni, niebezpieczni, piją, palą, chodzą w grupach i tworzą gangi. Biją i znęcają się nad niewinnymi.

17 KUJON Do kujona porównuje się osobę, która ciągle się uczy, dostaje same piątki, nosi okulary, jest mądra, ale nudna. Jest poważna i nie ma przyjaciół. Niektórzy twierdzą, że czwórka dla kujona to jeden z głównych powodów jego płaczu.

18 METALOWIEC Mówi się, że człowiek słuchający metalu, wyznaje szatana, zabija dla niego zwierzęta i ubiera się na czarno. Podobno nie myją się, a słońce ich parzy. Istnieje pogłoska, że zjadają koty!

19 TEŚCIOWA Jest zrzędliwa, krytykuje metody wychowawcze, wtrąca się w finanse, twierdzi, że wszystko wie i robi najlepiej. Nie dogaduje się z żoną swojego syna.

20 Uważamy, że każdy z nas powinien mieć dystans do tego, gdy ktoś porównuje nas do jakiegoś stereotypu. Większość z nich to nieprawda, dlatego nie możemy brać wszystkiego do siebie. Ci,którzy w to wierzą lub z tego żartują, muszą wiedzieć, że osoba której to mówimy może poczuć się urażona.

21

22 BIBLIOGRAFIA http://niemcy.lovetotravel.pl/stereotypy_o_niemcach, http://www.staypoland.com/polska_stereotypy.htm l, http://francja.lovetotravel.pl/stereotypy_o_francuz ach, http://www.stopmanipulacji.info/multimedia/wizeru nek/stereotyp-rudowlosych/, http://www.students.pl/studia/studenckie- sos/details/71224/Stereotypy-o-Anglikach, http://wlochy.lovetotravel.pl/stereotypy_o_wlochac h

23 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ Zuzia Spyra, Wiktoria Gardawska, Natalia Gorzawska, Agnieszka Hajnce, Szymon Czerny, Piotr Rdzanek.


Pobierz ppt "STEREOTYPY. Stereotypy – to przyjęte powszechnie, uproszczone najczęściej negatywne opinie o grupach, społecznościach i narodach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google