Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uczy samodzielności. Jest otwarta na współpracę z innymi. Daje możliwość rozwoju. Przygotowuje do dorosłego życia. Kształtuje postawy przedsiębiorcze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uczy samodzielności. Jest otwarta na współpracę z innymi. Daje możliwość rozwoju. Przygotowuje do dorosłego życia. Kształtuje postawy przedsiębiorcze."— Zapis prezentacji:

1 Uczy samodzielności. Jest otwarta na współpracę z innymi. Daje możliwość rozwoju. Przygotowuje do dorosłego życia. Kształtuje postawy przedsiębiorcze.

2 = edukacja dla przyszłości uczniów, ich rodziców i nas wszystkich

3 Zdobycie certyfikatu jakości świadczy o tym, że ta szkoła lepiej niż inne dba o przygotowanie ucznia do dorosłego życia.

4 rynek pracy współpraca z innymi edukacja ekonomiczna gospodarowanie finansami Program Certyfikat Jakości Szkoła Przedsiębiorczości może pomóc każdej szkole w podniesieniu jakości kształcenia.

5 Certyfikat Jakości - Szkoła Przedsiębiorczości może zdobyć każda szkoła, która udokumentuje powszechność działań edukacyjnych w zakresie: I - Przygotowania do aktywności na rynku pracy. Szkoła stwarza odpowiednie warunki do kształtowania u uczniów aktywnej postawy na rynku pracy. II - Uczenia świadomego gospodarowania finansami. Szkoła stwarza odpowiednie warunki do przygotowania uczniów do świadomego zarządzania finansami. III - Otwarcia na współpracę z innymi. Szkoła rozwija współpracę z lokalnymi partnerami. IV - Powszechności edukacji ekonomicznej. Szkoła zapewnia ekonomiczny wymiar kształcenia.

6 CERTYFIKAT JAKOŚCI SZKOŁA PRZEDSIEBIORCZOŚCI nadaje Kapituła w skład której wchodzą przedstawiciele :

7 Przeanalizować plan dydaktyczno-wychowawczy pracy szkoły w aspekcie przygotowania ucznia do dorosłego życia. Pomogą w tym standardy znaku jakości dostępne na www.junior.org.pl. Co należy zrobić, by szkoła zdobyła certyfikat?

8 Co należy zrobić by szkoła zdobyła certyfikat? Wypełnić formularz aplikacyjny na stronie internetowej www.junior.org.pl w zakładce Szkoła Przedsiębiorczości. Przesyłać, podpisane przez Dyrektora Szkoły zgłoszenie pocztą lub faksem do Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Po formalnej weryfikacji dokonanej przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości lista szkół, które przystąpiły do programu, umieszczana jest na stronie internetowej. Termin rejestracji mija 30 kwietnia 2008 r.

9 Nie kompletujemy i nie przesyłamy tomów dokumentów, wystarczy wpisanie do formularza podstawowych informacji o zrealizowanych działaniach. Do 30 czerwca 2008 zrealizować zadania z wybranych dwóch obszarów certyfikacji. Co należy zrobić by szkoła zdobyła certyfikat? Do 15 lipca 2008 potwierdzić realizacje zadań przez wypełnienie raportu na stronie internetowej programu.

10 Jeżeli szkoła uzyska łącznie z obu wybranych obszarów, co najmniej 60 punktów otrzymuje nominację do ubiegania się o certyfikat pod warunkiem, że z żadnego ze wskazanych obszarów, nie zdobyła mniej niż 20 punktów. Co należy zrobić by szkoła zdobyła certyfikat? Ogłoszenie nominacji 30 września 2008 r.

11 Podczas drugiego etapu dążenia do Certyfikatu Jakości Szkoła Przedsiębiorczości, szkoła realizuje działania zawarte we wszystkich czterech obszarach. Certyfikat Jakości Szkoła Przedsiębiorczości uzyskuje szkoła, która zdobędzie łącznie 200 punktów. W jednym obszarze wybranym przez szkołę, trzeba zdobyć co najmniej 60 punktów. W każdym obszarze liczba punktów musi być wyższa od 30. Co należy zrobić by szkoła zdobyła certyfikat? Zdobywając certyfikat, nie opracowujecie żadnej dodatkowej dokumentacji. Osoba weryfikująca raport zapozna się z dokumentacją dostępną w szkole.

12 Program ma zasięg ogólnopolski. Kierowany jest do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych..

13 Dlaczego warto się przyłączyć? Certyfikat Jakości przyznawany jest na 3 lata. Jego posiadanie potwierdza przynależność do grona szkół, które lepiej niż inne dbają o swoich uczniów, przygotowując ich do funkcjonowania w dorosłym życiu. Wręczenie certyfikatów odbywa się w marcu i kwietniu każdego roku i towarzyszy mu medialna promocja certyfikowanych szkół.

14 Koordynator Programu Certyfikat Jakości Szkoła Przedsiębiorczości: Magdalena Szubert Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości ul. Kalatówki 6 02-702 Warszawa tel. (22) 843-85-36 fax. (22) 899-29-86 e-mail: magdalena.szubert@junior.org.pl www.junior.org.pl


Pobierz ppt "Uczy samodzielności. Jest otwarta na współpracę z innymi. Daje możliwość rozwoju. Przygotowuje do dorosłego życia. Kształtuje postawy przedsiębiorcze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google