Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TESTOWANIE PROGRAMU INTERBLOK Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Myślenicach Ogólna liczba nauczycieli testujących Program: 5 Nauczyciele: biologii, geografii,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TESTOWANIE PROGRAMU INTERBLOK Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Myślenicach Ogólna liczba nauczycieli testujących Program: 5 Nauczyciele: biologii, geografii,"— Zapis prezentacji:

1 TESTOWANIE PROGRAMU INTERBLOK Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Myślenicach Ogólna liczba nauczycieli testujących Program: 5 Nauczyciele: biologii, geografii, chemii, fizyki, matematyki. Ogólna liczba uczniów uczestniczących w testowaniu: 28+24=52 Klasy: I B i II B. Ogólna liczba zrealizowanych bloków: 11+7=18 Zgodnie z harmonogramem testowania. W klasie pierwszej w ramach dodatkowych zajęć odbyła się wycieczka do obserwatorium astronomicznego na Lubomirze Materiały potrzebne do realizacji Programu organizuje szkoła, nauczyciele prowadzący zajęcia oraz uczniowie. Rok szkolny 2011/2012 - pierwszy rok testowania.

2 Charakterystyka uczniów Klasa I B - 9 dziewcząt i 19 chłopców. Uczniowie żywiołowi i bardzo aktywni. Klasa II B - 10 dziewcząt i 14 chłopców. Uczniowie zdyscyplinowani i ambitni. Procent obecności uczniów na zajęciach W klasie pierwszej to około 86%, a w klasie drugiej to 80%.

3 Spostrzeżenia Tematy zajęć są ciekawe, scenariusze i karty pracy w większości dobrze przygotowane. Prowadzący zwracają uwagę, że czasami 90 min to za mało, aby wszystkie zadania z karty pracy dobrze wykonać. Zajęcia prowadzone są na ostatnich lekcjach. Zauważamy, że uczniowie są zmęczeni i niechętnie czytają zbyt długie instrukcje. W większości uczniowie okazują zainteresowanie zajęciami i są na nich aktywni. Są też uczniowie którzy czują się przymuszeni do uczestniczenia w zajęciach. Napotykamy trudności w realizacji Programu w klasie pierwszej. Uczniowie nie radzą sobie z rozdzieleniem pracy w grupie, z wykonaniem przydzielonych czynności, mają problemy ze zrozumieniem fachowego tekstu i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

4 Waga Leonardo da Vinci -zajęcia w klasie I B.

5 Tajemnice ukryte w sklejonym pasku papieru –zajęcia w klasie II B.


Pobierz ppt "TESTOWANIE PROGRAMU INTERBLOK Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Myślenicach Ogólna liczba nauczycieli testujących Program: 5 Nauczyciele: biologii, geografii,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google