Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczny Internet każdego dnia. Nie ufaj osobom poznanym w Internecie !! Nigdy nie masz pewności z kim tak naprawdę rozmawiasz. Może ta osoba podawać

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczny Internet każdego dnia. Nie ufaj osobom poznanym w Internecie !! Nigdy nie masz pewności z kim tak naprawdę rozmawiasz. Może ta osoba podawać"— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczny Internet każdego dnia

2 Nie ufaj osobom poznanym w Internecie !! Nigdy nie masz pewności z kim tak naprawdę rozmawiasz. Może ta osoba podawać się za twojego rówieśnika, ale jest tak naprawdę osobą starszą.

3 Nie podawaj nikomu swoich danych Nie podawaj imienia, nazwiska, wieku, ulicy, numeru telefonu ponieważ osoba, która je otrzymała, może użyć je przeciwko tobie!

4 Internet źródło kłopotów Nie spotykaj się z ludźmi poznanymi na portalach mogą mieć złe zamiary wobec ciebie.

5 Wirusy By bezpiecznie korzystać z Internetu trzeba być zabezpieczonym antywirusami, ponieważ na każdej stronie może być jakiś wirus. Nie otwieraj plików których nie jesteś pewny.

6 Chroń swoje hasło, jak oka w głowie Nie podawaj nikomu swojego hasło może je wykorzystać do niecnych planów. Twoje hasło powinno być jak najdłuższe i skomplikowane, aby było trudno je odgadnąć.

7 Zasady korzystania z hasłem Nigdy nie korzystaj z niesprawdzonych usług i nie wpisuj ważnych haseł na niepewnych komputerach! Zawsze wylogowuj się kończąc pracę.

8 Uważaj na hakerów !!!! Haker - to osoba, która włamuje się na serwery, tworzy wirusy, "kradnie" Ci z komputera dane.

9 Powiedz dorosłemu, gdy coś cię niepokoi w Internecie. Jeśli przychodzi do Ciebie jakaś wulgarna lub nie miła wiadomość powiedz o tym dorosłemu Jeśli ktoś Cię nęka np.: dręczy Cię pytaniami : - jak się nazywasz ? - ile masz lat ? - Dopytuje Cię o twoje dane powiedz to dorosłym nie bój się, Oni Ci pomogą.

10 Zakupy w Internecie Jeżeli chcesz kupować w Internecie, zawsze skonsultuj to z rodzicami. Nigdy nie podawaj numeru karty kredytowej i nie wypełniaj internetowych formularzy bez wiedzy i zgody osoby dorosłej.

11 Dziękuje za uwagę Karolina Józefowicz kl. I B Bibliografia:


Pobierz ppt "Bezpieczny Internet każdego dnia. Nie ufaj osobom poznanym w Internecie !! Nigdy nie masz pewności z kim tak naprawdę rozmawiasz. Może ta osoba podawać"

Podobne prezentacje


Reklamy Google