Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biznes Społecznie Odpowiedzialny My też mamy coś do powiedzenia! Ogólnopolski Konkurs CSR Biznes Społecznie Odpowiedzialny My też mamy coś do powiedzenia!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biznes Społecznie Odpowiedzialny My też mamy coś do powiedzenia! Ogólnopolski Konkurs CSR Biznes Społecznie Odpowiedzialny My też mamy coś do powiedzenia!"— Zapis prezentacji:

1 Biznes Społecznie Odpowiedzialny My też mamy coś do powiedzenia! Ogólnopolski Konkurs CSR Biznes Społecznie Odpowiedzialny My też mamy coś do powiedzenia!

2 IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie CSR

3 Monika Kaźmierczak i Michał Opas uczniowie IV klasy technikum ekonomicznego w ZSE-A w Kole opiekun: Katarzyna Krzymińska

4 Jesteśmy młodymi ludźmi, którym nie jest obojętne, co będzie się działo z naszym światem za kilkadziesiąt lat. My chcemy teraz zadbać o to, jakie życie będą miały nasze dzieci i wnuki. Zanieczyszczone lasy, zatrute wody w jeziorach, to niestety bardzo częsty obrazek otaczającej nas rzeczywistości. My, jako młodzi ludzie, którzy jeszcze się uczą mogą stwierdzić, my i tak nic nie możemy z tym zrobić, jesteśmy za mali aby czynić duże rzeczy na tym świecie. Jednak z drugiej strony takie podejście to brak wiary we własne siły, możliwości a przecież tylko ludzie zdeterminowani, uparcie dążący do celu mogą góry przenosić i dlaczego mamy czekać z realizacją naszych celów do osiągnięcia dorosłości i pracy na własny rachunek.

5 Nie bądźmy obojętni i małymi dobrymi uczynkami miejmy wpływ na otaczający nas świat. Dlatego segregujmy śmieci, korzystajmy z toreb papierowych, a nie plastikowych i zachęcajmy naszych bliskich do robienia tego samego uświadamiając im jak ważna jest ochrona środowiska. Ponieważ tylko zrozumienie problemu, pozwala podejmować kroki do jego rozwiązania. I niech to będzie nasz mały kawałek puzzli, którymi jest otaczający nas czysty świat, uśmiechnięci, mający pracę ludzie, dla których dobro innych i myślenie o przyszłości nie tylko swojej, ale przyszłych pokoleń jest sensem życia. A kiedy ukończymy szkołę i założymy własną firmę, będziemy pamiętać w swoich działaniach, o tym, czego nauczyliśmy się będąc młodymi ludźmi, żeby szanować środowisko, szanować ludzi, którzy z nami pracują, aby móc sobie spojrzeć w twarz i powiedzieć – Jestem dobrym człowiekiem, nikogo nie skrzywdziłem i w swoich działaniach myślę o innych.

6 Może nie zmienimy całego świata, ale postaramy się zrobić coś dobrego we własnym środowisku, w naszym rodzinnym mieści, a w ślad za nami pójdą inni. I to byłby nasz największy sukces.

7 http://www.impressiveevent.pl


Pobierz ppt "Biznes Społecznie Odpowiedzialny My też mamy coś do powiedzenia! Ogólnopolski Konkurs CSR Biznes Społecznie Odpowiedzialny My też mamy coś do powiedzenia!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google