Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

II WOJNA ŚWIATOWA & Kamienie na szaniec

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "II WOJNA ŚWIATOWA & Kamienie na szaniec"— Zapis prezentacji:

1 II WOJNA ŚWIATOWA & Kamienie na szaniec

2 II Wojna Światowa II Wojna Światowa wybuchła we wrześniu 1939r. Skończyła się września 1945 roku (w Europie 8 maja 1945).

3 Aleksander Kamiński – opiekun bohaterów
Aleksander Kamiński, przybrane nazwisko: Aleksander Kędzierski .Autor „Kamieni na Szaniec” Urodził się 28 stycznia 1903, zm. 15 marca 1978 w Warszawie. Instruktor harcerski, harcmistrz, żołnierz Armii Krajowej oraz jeden z ideowych przywódców Szarych Szeregów.

4 „Kamienie na szaniec” Akcja „Kamieni na Szaniec” rozpoczyna się w sierpniu 1939r. gdy chłopcy kończą swoją szkołę . Przeżywają razem trudne chwile , związane z wojną .

5 Aleksy "Alek" Dawidowski
Jeden z trzech głównych bohaterów książki . Był on wysokim, szczupłym chłopcem o jasnej czuprynie. Nie dbał zbyt o siebie, co przejawiało się choćby nieleczonymi zębami. Posiadał wysportowaną sylwetkę. Jego wadami były: niecierpliwość, skłonność do ryzyka oraz brawura.

6 Tadeusz Zawadzki „Zośka”
Chłopak o delikatnej cerze, regularnych rysach jasnoniebieskich oczach jego uśmiech był zupełnie dziewczęcy. Był powściągliwy. Miał talent przywódczy .

7 Jan Bytnar „Rudy” Podporucznik Armii Krajowej, bojownik Szarych Szeregów, harcmistrz. Miał rudawe włosy i piegowatą buzię . Był on uparty .

8 Szalone podsumowanie :)
W piątek r nasza klasa zrobiła podsumowanie „Kamieni na Szaniec” . Robiliśmy plakaty związane z akcjami Małego Sabotażu .

9 Nasze dzieła :)

10 Dziękujemy : Natalia Rogala Aleksandra Celej
Koniec :D Dziękujemy : Natalia Rogala Aleksandra Celej


Pobierz ppt "II WOJNA ŚWIATOWA & Kamienie na szaniec"

Podobne prezentacje


Reklamy Google