Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w naszej szkole.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w naszej szkole."— Zapis prezentacji:

1 Dzień Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w naszej szkole.

2 TPD jest pozarządowym stowarzyszeniem prowadzącym działalność pożytku publicznego na rzecz dzieci.

3 W ramach działalności służy dzieciom - przede wszystkim wymagającym ratunku i pomocy.

4 Towarzystwo powstało w 1919 roku. Przyjęło tradycje Robotniczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Chłopskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

5 Po ich zjednoczeniu w 1949 roku organizacja nosi nazwę Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

6 Towarzystwo to orędownik wszechstronnego rozwoju dzieci, wychowania ich na ludzi wrażliwych na krzywdę i niesprawiedliwość społeczną, uspołecznionych, gospodarnych, pracowitych, tolerancyjnych, dobrze przygotowanych do życia w rodzinie i demokratycznym społeczeństwie.

7 Swoje dotychczasowe osiągnięcia Towarzystwo zawdzięcza przede wszystkim swym członkom, działaczom (w tym wysokiej klasy specjalistom), osobom bez reszty oddanym sprawom dzieci, których łączył, inspirował i mobilizował wspólny cel - dobro dzieci. Poza tym także temu, że to co robiło, odpowiadało zawsze najżywotniejszym potrzebom dzieci.

8 Towarzystwo ma swój znaczący współudział w rozwoju rzecznictwa spraw i praw dziecka, w budzeniu powszechnej wrażliwości na jego zagrożenia, krzywdy i potrzeby.

9

10 Hasło Towarzystwa "Wszystkie dzieci są nasze", spopularyzowane z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, którego było przez wiele lat głównym inicjatorem i organizatorem, już na trwałe zagościło w społecznej świadomości. Korzystają na tym dzieci.

11

12 Podczas zebrania założycielskiego przedstawicieli kół Przyjaciół Dzieci z terenu powiatu lubińskiego 12 września 2013 roku podjęto uchwałę o powołaniu Oddziału Powiatowego TPD w Lubinie.

13 Dnia 16.09.2013 roku rozpoczęło działalność Koło Przyjaciół Dzieci przy naszej szkole.

14


Pobierz ppt "Dzień Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w naszej szkole."

Podobne prezentacje


Reklamy Google