Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Grupa II Natalia Gończowska Natalia Gończowska Martyna Siwiak Martyna Siwiak Kamil Łuszczek Kamil Łuszczek Dawid Brzeziński Dawid Brzeziński Tomasz Łosik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Grupa II Natalia Gończowska Natalia Gończowska Martyna Siwiak Martyna Siwiak Kamil Łuszczek Kamil Łuszczek Dawid Brzeziński Dawid Brzeziński Tomasz Łosik."— Zapis prezentacji:

1 Grupa II Natalia Gończowska Natalia Gończowska Martyna Siwiak Martyna Siwiak Kamil Łuszczek Kamil Łuszczek Dawid Brzeziński Dawid Brzeziński Tomasz Łosik Tomasz Łosik

2 Natalia Gończowska Ma 13 lat. Ma 13 lat. Chodzi do 6 klasy Chodzi do 6 klasy

3 Martyna Siwiak Ma 13 lat Ma 13 lat Chodzi do klasy 6a Chodzi do klasy 6a

4 Natalia Serwan Ma 13 lat. Ma 13 lat. Chodzi do klasy 6b. Chodzi do klasy 6b.

5 Dawid Brzeziński Ma 13 lat. Ma 13 lat. Chodzi do klasy 6b. Chodzi do klasy 6b.

6 Tomasz Łosik Ma 13 lat. Ma 13 lat. Uczęszcza do klasy 6b. Uczęszcza do klasy 6b.

7 Wycieczka Wycieczka Do Szyby

8 TRASA : Nowa Sól (PSP-5) - Nowe Żabno – Ciepielów – Drwalewice – Lasocin – Nieciecz – Gołaszyn – Nowe Miasteczko – Konin – Szyba

9 Nowa Sól Szkoła powstała 1 września 1945 roku, na początku była na ul. Głogowskiej (obecnie Eko), a drugi budynek na ul. Południowej. 1 września 1957 roku został oddany do użytku nowy budynek przy ul. Walki Młodych 2, gdzie szkoła mieści się do dnia dzisiejszego Szkoła powstała 1 września 1945 roku, na początku była na ul. Głogowskiej (obecnie Eko), a drugi budynek na ul. Południowej. 1 września 1957 roku został oddany do użytku nowy budynek przy ul. Walki Młodych 2, gdzie szkoła mieści się do dnia dzisiejszego Obecnie do naszej szkoły uczęszcza 274 uczniów z Nowej Soli, Kiełcza, Nowego Żabna, Ciepielowa i Starej Wsi. Obecnie do naszej szkoły uczęszcza 274 uczniów z Nowej Soli, Kiełcza, Nowego Żabna, Ciepielowa i Starej Wsi. Uczy w szkole 27 nauczycieli a dyrektorem jest pani Beata Miniach. Uczy w szkole 27 nauczycieli a dyrektorem jest pani Beata Miniach.

10 Nowe Żabno Nowe Żabno – wieś położona w województwie lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Nowa Sól. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa zielinogórskiego. Nowe Żabno – wieś położona w województwie lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Nowa Sól. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa zielinogórskiego. Wieś wzmiankowana po raz pierwszy w 1295r. jako Szczhabna Nova, w średniowieczu dobro rycerskie. W 1825r. znajdował się tu pałac z folwarkiem, wiatrak, browar I gorzelnia. Miejscowość nosiła nazwę Neu Tschau, którą w 1937 r. zmieniono na Schliefen. Przy drodze prowadzącej do Ciepielowa zachowały się resztki cmentarza ewangelickiego z XIX w. Wieś wzmiankowana po raz pierwszy w 1295r. jako Szczhabna Nova, w średniowieczu dobro rycerskie. W 1825r. znajdował się tu pałac z folwarkiem, wiatrak, browar I gorzelnia. Miejscowość nosiła nazwę Neu Tschau, którą w 1937 r. zmieniono na Schliefen. Przy drodze prowadzącej do Ciepielowa zachowały się resztki cmentarza ewangelickiego z XIX w.

11 Ciepielów W Ciepielowie jest dwór zbudowany w XIX wieku na zrębach dworu z XVI wieku i założenie podworskie, położone na zachodnim skraju wsi. Od zachodu i południa otoczone jest polami, od północy graniczy z szosą biegnącą w kierunku wschodnim, po której obu stronach położone są wiejskie zabudowania. W Ciepielowie jest dwór zbudowany w XIX wieku na zrębach dworu z XVI wieku i założenie podworskie, położone na zachodnim skraju wsi. Od zachodu i południa otoczone jest polami, od północy graniczy z szosą biegnącą w kierunku wschodnim, po której obu stronach położone są wiejskie zabudowania.

12 Drwalewice Wieś licząca 92 mieszkańców, w gminie Kożuchów. Zespół folwarczny zlokalizowany jest w odległości ok.. 4 km na wschód od Kożuchowa na wzgórzach morenowych. Wieś znano już pod nazwą drwalowicz w latach 1200-1223. Zespół folwarczy składa się z podwórza gospodarczego otoczonego budynkami inwetarskimi i gospodarczymi z pałacem i parkiem. Wieś licząca 92 mieszkańców, w gminie Kożuchów. Zespół folwarczny zlokalizowany jest w odległości ok.. 4 km na wschód od Kożuchowa na wzgórzach morenowych. Wieś znano już pod nazwą drwalowicz w latach 1200-1223. Zespół folwarczy składa się z podwórza gospodarczego otoczonego budynkami inwetarskimi i gospodarczymi z pałacem i parkiem.

13 Lasocin W 1845 r. Lasocin zamieszkiwało 400 mieszkańców (60 domów), wieś posiadała szkołę ewangelicką. Na początku XX w. dokonali kolejnej przebudowy pałacu, zlikwidowali wieżyczkę, a nad wejściem głównym nadbudowali neobarokową wstawkę z zegarem. Po II wojnie światowej pałac użytkowany był przez utworzony w folwarku PGR. Po likwidacji gospodarstwa (koniec XX w.) pałac przeszedł w ręce prywatnego właściciela. W Lasocinie mieszkają dziś 223 osoby. W 1845 r. Lasocin zamieszkiwało 400 mieszkańców (60 domów), wieś posiadała szkołę ewangelicką. Na początku XX w. dokonali kolejnej przebudowy pałacu, zlikwidowali wieżyczkę, a nad wejściem głównym nadbudowali neobarokową wstawkę z zegarem. Po II wojnie światowej pałac użytkowany był przez utworzony w folwarku PGR. Po likwidacji gospodarstwa (koniec XX w.) pałac przeszedł w ręce prywatnego właściciela. W Lasocinie mieszkają dziś 223 osoby.

14 Nieciecz Nieciecz –wieś położona woj. lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Nowe Miasteczko. Nieciecz –wieś położona woj. lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Nowe Miasteczko. W latach 1975-1999 miejscowość położona była w woj. Zielonogórskim. W latach 1975-1999 miejscowość położona była w woj. Zielonogórskim.

15 Gołaszyn Gołaszyn –wieś położona w woj. lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Nowe Miasteczko. Gołaszyn –wieś położona w woj. lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Nowe Miasteczko. W latach 1975-1998 miejscowość położona była w woj. Zielonogórskim. W latach 1975-1998 miejscowość położona była w woj. Zielonogórskim.

16 Nowe Miasteczko Nowe Miasteczko - Nowe Miasteczko - położone nad rzeką Biała Woda. W XVIII w. przez miasto wiódł ważny trakt pocztowy z Warszawy do Drezna.

17 Konin Konin –wieś położona w woj. lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Nowe Miasteczko.

18 Szyba Szyba – wieś położona w woj. lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Nowe Miasteczko, Szyba – wieś położona w woj. lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Nowe Miasteczko, W Szybie w 1797 roku został zbudowany dwór na surowym korzeniu przez Marie Sophie Braun. W Szybie w 1797 roku został zbudowany dwór na surowym korzeniu przez Marie Sophie Braun. W roku grudniu 1987 roku dwór od Skarbu Państwa polskiego kupuje rodzina Jachimowiczów, w której rękach pozostaje do dzisiaj. Odbudowany z całkowitej ruiny stał się miejscem wielu znaczących zdarzeń kulturalnych i spotkań środowisk twórczych Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska. W roku grudniu 1987 roku dwór od Skarbu Państwa polskiego kupuje rodzina Jachimowiczów, w której rękach pozostaje do dzisiaj. Odbudowany z całkowitej ruiny stał się miejscem wielu znaczących zdarzeń kulturalnych i spotkań środowisk twórczych Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska.

19 Wykonała Natalia Gończowska

20 Koniec


Pobierz ppt "Grupa II Natalia Gończowska Natalia Gończowska Martyna Siwiak Martyna Siwiak Kamil Łuszczek Kamil Łuszczek Dawid Brzeziński Dawid Brzeziński Tomasz Łosik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google