Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Grupa II Natalia Gończowska Martyna Siwiak Kamil Łuszczek

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Grupa II Natalia Gończowska Martyna Siwiak Kamil Łuszczek"— Zapis prezentacji:

1 Grupa II Natalia Gończowska Martyna Siwiak Kamil Łuszczek
Dawid Brzeziński Tomasz Łosik

2 Natalia Gończowska Ma 13 lat. Chodzi do 6 klasy

3 Martyna Siwiak Ma 13 lat Chodzi do klasy 6a

4 Natalia Serwan Ma 13 lat. Chodzi do klasy 6b.

5 Dawid Brzeziński Ma 13 lat. Chodzi do klasy 6b.

6 Tomasz Łosik Ma 13 lat . Uczęszcza do klasy 6b.

7 Wycieczka Do Szyby

8 TRASA : Nowa Sól (PSP-5) - Nowe Żabno – Ciepielów – Drwalewice – Lasocin – Nieciecz – Gołaszyn – Nowe Miasteczko – Konin – Szyba

9 Nowa Sól Szkoła powstała 1 września roku, na początku była na ul. Głogowskiej (obecnie Eko), a drugi budynek na ul. Południowej. 1 września 1957 roku został oddany do użytku nowy budynek przy ul. Walki Młodych 2, gdzie szkoła mieści się do dnia dzisiejszego Obecnie do naszej szkoły uczęszcza 274 uczniów z Nowej Soli, Kiełcza, Nowego Żabna, Ciepielowa i Starej Wsi. Uczy w szkole 27 nauczycieli a dyrektorem jest pani Beata Miniach.

10 Nowe Żabno Nowe Żabno – wieś położona w województwie lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Nowa Sól. W latach miejscowość administracyjnie należała do województwa zielinogórskiego. Wieś wzmiankowana po raz pierwszy w 1295r. jako Szczhabna Nova, w średniowieczu dobro rycerskie. W 1825r. znajdował się tu pałac z folwarkiem, wiatrak, browar I gorzelnia. Miejscowość nosiła nazwę Neu Tschau, którą w 1937 r. zmieniono na Schliefen. Przy drodze prowadzącej do Ciepielowa zachowały się resztki cmentarza ewangelickiego z XIX w.

11 Ciepielów W Ciepielowie jest dwór zbudowany w XIX wieku na zrębach dworu z XVI wieku i założenie podworskie, położone na zachodnim skraju wsi. Od zachodu i południa otoczone jest polami, od północy graniczy z szosą biegnącą w kierunku wschodnim, po której obu stronach położone są wiejskie zabudowania.

12 Drwalewice Wieś licząca 92 mieszkańców, w gminie Kożuchów. Zespół folwarczny zlokalizowany jest w odległości ok.. 4 km na wschód od Kożuchowa na wzgórzach morenowych. Wieś znano już pod nazwą drwalowicz w latach Zespół folwarczy składa się z podwórza gospodarczego otoczonego budynkami inwetarskimi i gospodarczymi z pałacem i parkiem.

13 Lasocin W 1845 r. Lasocin zamieszkiwało mieszkańców (60 domów), wieś posiadała szkołę ewangelicką. Na początku XX w. dokonali kolejnej przebudowy pałacu, zlikwidowali wieżyczkę, a nad wejściem głównym nadbudowali neobarokową wstawkę z zegarem Po II wojnie światowej pałac użytkowany był przez utworzony w folwarku PGR. Po likwidacji gospodarstwa (koniec XX w.) pałac przeszedł w ręce prywatnego właściciela. W Lasocinie mieszkają dziś 223 osoby.

14 Nieciecz Nieciecz –wieś położona woj. lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Nowe Miasteczko. W latach miejscowość położona była w woj. Zielonogórskim.

15 Gołaszyn Gołaszyn –wieś położona w woj. lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Nowe Miasteczko. W latach miejscowość położona była w woj. Zielonogórskim.

16 Nowe Miasteczko Nowe Miasteczko - położone nad rzeką Biała Woda.
W XVIII w. przez miasto wiódł ważny trakt pocztowy z Warszawy do Drezna.

17 Konin Konin –wieś położona w woj. lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Nowe Miasteczko.

18 Szyba Szyba –wieś położona w woj. lubuskim, w powiecie nowosolskim, w gminie Nowe Miasteczko, W Szybie w 1797 roku został zbudowany dwór na surowym korzeniu przez Marie Sophie Braun. W roku grudniu 1987 roku dwór od Skarbu Państwa polskiego kupuje rodzina Jachimowiczów, w której rękach pozostaje do dzisiaj. Odbudowany z całkowitej ruiny stał się miejscem wielu znaczących zdarzeń kulturalnych i spotkań środowisk twórczych Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska.

19 Wykonała Natalia Gończowska

20 Koniec


Pobierz ppt "Grupa II Natalia Gończowska Martyna Siwiak Kamil Łuszczek"

Podobne prezentacje


Reklamy Google