Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowała: Ewa Szustakowska Internet – globalna ogólnoświatowa sieć komputerowa. Internet to sieć komputerowa – wiele połączonych ze sobą komputerów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowała: Ewa Szustakowska Internet – globalna ogólnoświatowa sieć komputerowa. Internet to sieć komputerowa – wiele połączonych ze sobą komputerów."— Zapis prezentacji:

1

2 Opracowała: Ewa Szustakowska

3 Internet – globalna ogólnoświatowa sieć komputerowa. Internet to sieć komputerowa – wiele połączonych ze sobą komputerów. Aby odpowiedzialnie posługiwać się Internetem trzeba wiedzieć czym jest.

4 Jedna z zalet Internetu to komunikatory internetowe Są to programy pozwalające na przesyłanie natychmiastowych komunikatów pomiędzy dwoma lub więcej komputerami, poprzez Internet. Są to m.in. : Gadu-gadu Tlen Skype

5 Gadu-Gadu to najpopularniejszy polski komunikator internetowy dla systemu Windows. Udostępnia między innymi możliwość przesyłania plików, prowadzenia konferencji i rozmów głosowych.

6 Tlen - komunikator ten domyślnie umożliwia komunikację z użytkownikami sieci Tlen.pl jak również Gadu-Gadu. Głównymi jego funkcjami są: prowadzenie rozmów w czasie rzeczywistym, przesyłanie wiadomości, przesyłanie plików, prowadzenie rozmów głosowych, prowadzenie wideokonferencji.

7 – komunikator internetowy umożliwiający prowadzenie darmowych rozmów głosowych oraz wymiany video między użytkownikami programu oraz płatnych rozmów z posiadaczami telefonów stacjonarnych lub komórkowych.

8 Komunikatory internetowe mają również swoją złą stronę. Przez Internet dochodzą do nas wiadomości od osób, których nie znamy. Często jest tak, że podają one fałszywe dane na swój temat np. osoba starsza, dorosła rozmawiając z dziesięciolatkiem pisze, że ma tyle samo lat. Dzieci w Internecie często podają swój prawdziwy wiek, imię i nazwisko, a największym błędem jest podanie swojego miejsca zamieszkania.

9 NIGDY NIE PODAWAJ SWOICHPRAWDZIWYCH DANYCH W INTERNECIE! PAMIĘTAJ TEŻ ABY NIE ROZMAWIAĆ Z NIEZNAJOMYMI! NIGDY NIE WIESZ KTO SIEDZI PO DRUGIEJ STRONIE!

10 Uważajcie na czacie bo nie wiecie z kim gadacie

11 Można ufać tylko znajomym i to bez wątpienia, nigdy nie wiadomo z kim ma się do czynienia.

12 Nigdy nie wiecie z kim piszecie i w złe ręce wpaść możecie

13 Internet – jest skarbnicą wiedzy. Dziecko w każdej chwili może zajrzeć na strony typu: 1) www.wikipedia.org 2) www.dzieci.polskie-strony.pl 1) Wikipedia – wielojęzyczny projekt internetowej encyklopedii, działającej na zasadzie otwartej treści. 2) Przeglądarka stron internetowych przyjaznych dzieciom.

14 Zabawa i relaks W Internecie poprzez specjalne gry dzieci bawią się i uczą. Mogą się zrelaksować i odpocząć.

15 W Internecie znajdują się strony nie przeznaczone dla dzieci. Niektóre gry zawierają elementy brutalne, które niszczą psychikę dziecka. Nigdy nie wchodź na strony przeznaczone dla dorosłych! Nigdy nie graj w brutalne gry!

16 W Internecie czai się na nas wiele niebezpieczeństw. MUSIMY BYĆ BARDZO OSTROŻNI !!!

17 Być ostrożnym w Internecie znaczy uważać na jakie strony się wchodzi, z kim się rozmawia, w co się gra, unikać w ten sposób niebezpieczeństw. Nie wstydź się spytać rodziców, jakie strony są dla ciebie odpowiednie. Co to znaczy być ostrożnym w Internecie? Jakie strony są dla mnie odpowiednie?

18 Pamiętajcie, aby unikać gier brutalnych, nie przeznaczonych dla dzieci; wchodź tylko na strony dobrze ci znane. Jak możemy unikać gier nie przeznaczonych dla dzieci?

19 Unikaj blogów prowadzonych przez osoby dorosłe, czatów, forum, których tematy zazwyczaj nie są dla ciebie odpowiednie.

20 Zbyt fantastyczny świat Dziecko spędzając dużo czasu w Internecie, zaczyna mniej bawić się z kolegami, za to potrafi przesiedzieć przy komputerze długie godziny. Nie odczuwa potrzeby kontaktu z przyjaciółmi. Po upływie jakiegoś czasu woli żyć w wirtualnym świecie. Żyjąc w świecie gier i grafiki komputerowej zapominają o realnym świecie.

21 Kiedy jesteś w Internecie Nie zapomnij o realnym świecie

22 Nie spędzaj zbyt dużo czasu w Internecie bo zagubisz się w nierealnym świecie

23 Pamiętaj aby Internet nie stał się najważniejszą rzeczą na świecie. Spędzając w nim za dużo czasu nie tylko możesz zagubić się w nierealnym świecie, ale także nabawić się wad postawy i wzroku. Baw się lepiej na świeżym powietrzu w gronie kolegów.

24 PODSUMOWANIE Aby być bezpiecznym w Internecie należy: nie rozmawiać z nieznajomymi, nigdy nie podawać swoich prawdziwych danych być ostrożnym wchodzić tylko na strony dobrze znane unikać czatów, blogów i forum kontrolować czas który spędzamy w Internecie pamiętać że nie jest on najważniejszy

25

26


Pobierz ppt "Opracowała: Ewa Szustakowska Internet – globalna ogólnoświatowa sieć komputerowa. Internet to sieć komputerowa – wiele połączonych ze sobą komputerów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google