Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MAŁE PRZEDSZKOLE W CZERNICACH BOROWYCH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MAŁE PRZEDSZKOLE W CZERNICACH BOROWYCH"— Zapis prezentacji:

1 MAŁE PRZEDSZKOLE W CZERNICACH BOROWYCH

2 Nasza grupa

3 Maja Nawrocka

4 Emilka Bobińska

5 Milena Majewska

6 Mateusz Miączyński

7 Magda Łukasiak

8 Julia Krupa

9 Adrian Suwiński

10 Emilka Wilkowska

11 Ania Zembrzuska

12 Julia i Dominika Rutkowskie

13 Julia Pszczółkowska

14 Milena Majewska

15 Charakterystyka grupy
Grupa ,,Skrzaty” liczy 17 dzieci ,w tym 7 pięciolatków,8 czterolatków i 2 trzylatków. Przedszkolaki są zintegrowane,potrafią współpracować w grupie,starszaki pomagają młodszym . Dzieci są sprawne manualnie i ruchowo, chętnie uczestniczą w rozmowach na tematy przyrodnicze. Pięciolatki wykazują chęć poznawania liter oraz cyfr. Posiadają szeroką wiedzę na tematy przyrodnicze z otaczającego je środowiska. Szybko przyswajają teksty nowych piosenek oraz wierszy. Ulubione zabawy dzieci to-układanie budowli z klocków, ,, zgaduj- zgadula”,zabawa w skojarzenia oraz w ,,gorącego ziemniaka”.Dzieci łatwo rozstają się z rodzicami,są samodzielne w podstawowych czynnościach.

16 Kolejnym etapem są zajęcia dydaktyczne :
Zajęcia w Małym Przedszkolu prowadzone są trzy razy w tygodniu w godzinach od Na wstępie dzieci wykonują kilka ćwiczeń ruchowych, po czym bawią się w znane im zabawy kółeczkowe. Kolejnym etapem są zajęcia dydaktyczne : -poznawanie figur geometrycznych -utrwalanie kolorów -liczenie w zakresie 20 -poznawanie pór roku,nazw dni tygodnia,miesięcy -pisanie liter drukowanych przez pięciolatków -poznawanie zwierząt domowych oraz egzotycznych -poznawanie nazw warzyw i owoców -klasyfikowanie zbiorów według podanej cechy -przeliczanie przedmiotów znajdujących się w sali lub na obrazku -wyrabianie sprawności manualnej za pomocą lepienia,wydzierania,wyklejania,wycinania. -nauka piosenek,wierszy do poszczególnych pór roku,okoliczności. -oglądanie bajek i rozmowa na temat postaci,wydarzeń . - wspólne opowiadanie bajek i historyjek z życia codziennego.

17 Małe Przedszkole w Rostkowie

18 Ewelina Czarniecka

19 Oliwia Czajkowska

20 Mateusz Miedzowski

21 Weronika Mossakowska

22 Eliza Czajkowska

23 Julia Trzcińska

24 Grupa liczy 6 dzieci: 4 czterolatków 2 trzylatków Dzieci realizują ten sam program ,co grupa ,,Skrzaty”.Zajęcia zaczynają się od godz.8.30 do Grupa jest zintegrowana,lubi gry zespołowe na świeżym powietrzu oraz spacery po parku. Największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia plastyczne oraz muzyczne. Zasób piosenek i wierszy jest duży-są to piosenki okolicznościowe. Zabawy kółeczkowe są wykonywane bardzo sprawnie,dzieci chętnie wypowiadają się na różne tematy wykorzystując wiedzę z życia codziennego. Przedszkolaki są samodzielne w czynnościach codziennych,chętnie oglądają bajki i programy telewizyjne dla dzieci ,,Jedynkowe Przedszkole".W sali znajduje się kącik przyrody prowadzony przez przedszkolaków. Sprawnie wykonywane są prace plastyczne :

25 ,,Kukurydziane laleczki”

26 ,,Leśne grzybki”

27 ,,Dary jesieni”

28 Opiekun grupy Elżbieta Iwona Olszewska


Pobierz ppt "MAŁE PRZEDSZKOLE W CZERNICACH BOROWYCH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google