Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przedsiębiorczość polskiego przedsiębiorcy. Rzeczy najbardziej istotnych nigdy nie wolno zostawiać na łasce rzeczy najmniej istotnych. J. W. Goethe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przedsiębiorczość polskiego przedsiębiorcy. Rzeczy najbardziej istotnych nigdy nie wolno zostawiać na łasce rzeczy najmniej istotnych. J. W. Goethe."— Zapis prezentacji:

1 Przedsiębiorczość polskiego przedsiębiorcy

2 Rzeczy najbardziej istotnych nigdy nie wolno zostawiać na łasce rzeczy najmniej istotnych. J. W. Goethe

3 Czynniki zależne od przedsiębiorcy: 1. Strategia Rozwoju Firmy 2. Profesjonalne badania rynku 3. Wiedza na temat możliwości pozyskania Funduszy Unijnych i skuteczne aplikowanie o fundusze. 4. Korzystanie ze wsparcia instytucji otoczenia biznesu. 5. Współpracy z innymi firmami 6. Zatrudnienie specjalistów. 7. Związki ze środowiskami naukowymi. 8.Dbałość o pracownika i jego poziom wiedzy.

4 Programy Operacyjne z których mogą korzystać przedsiębiorcy 1. Regionalne Programy Operacyjne 2. Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka 3. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 4. LGD – małe projekty 5. Program Operacyjny Kapitał Ludzki 6. Program Rozwoju Polski Wschodniej oraz Polsko – Szwajcarski Program Współpracy

5 MASZ POMYSŁ? TO GO ZREALIZUJ!!!

6 1.Podstawowym warunkiem jest aby osoba ubezpieczona była w ZUS 2.Poziom dofinansowanie 50% wydatków kwalifikowanych 3. Zatrudnienie minimum 1 osoby – prawo do dofinansowania w wysokości do 100 000 zł 4.Zatrudnienie minimum 2 osób – prawo do dofinansowania w wysokości do 200 000 zł 5.Zatrudnienie minimum 3 i więcej – prawo do dofinansowania w wysokości do 300 000 zł

7 Zakres dofinansowania: inwestycje związane z tworzeniem lub rozwojem mikroprzedsiębiorstw, osób tworzących lub prowadzących działalność w zakresie: –Usług dla gospodarstw rolnych lub leśnictwa, –Usług dla ludności, –Sprzedaży hurtowej lub detalicznej, –Rzemiosła lub rękodzielnictwa, –Robót i usług budowlanych oraz instalacyjnych, –Usług turystycznych oraz związanych ze sportem, rekreacją i wypoczynkiem, –Usług transportowych, –Usług komunalnych, –Przetwórstwa produktów rolnych lub jadalnych produktów leśnych, –Magazynowania lub przechowywania towarów, –Wytwarzania produktów energetycznych z biomasy, –Rachunkowości, doradztwa lub usług informatycznych.

8 1. dofinansowanie dla małych projektów do 50 tys. zł. 2. przy każdym konkursie, szczegółowe warunki określa regulamin, Planowany termin naboru do PROW – II półrocze 2011 r.

9 Pomysł Musi odpowiadać umiejętnościom przyszłego przedsiębiorcy i oczekiwaniom rynkowym. Biznes plan Musi być starannie przemyślany i oparty na realistycznych przewidywaniach. Nie stawaj do wyścigu na kulawym koniu

10 1. Odwaga wcielania w życie własnych pomysłów. 2. Umiejętność gospodarowania własnymi finansami - oszczędzania, zarządzania nimi i inwestowania ich (nawet jeśli czasem łączy się to z ryzykiem). 3. Upór i determinacja w dążeniu do obranego celu. 4. Sumienność, pracowitość oraz cierpliwość w wyczekiwaniu na efekty własnej pracy. 5. Zdolność reagowania na zmieniające się okoliczności i przystosowywania się do nowych wyzwań. Nie tylko problemy mają zdolność do pojawiania się "znikąd". To samo dotyczy także okazji i szans. Umiejętność wykorzystania pojawiającej się okazji może być kluczem do sukcesu. 6. Umiejętność słuchania innych oraz przyjmowania od nich cennych rad i spostrzeżeń. 7. Planowanie swoich działań w sposób zorganizowany i przemyślany. Chaos to największy wróg osoby przedsiębiorczej. Dobry plan to także sposób na minimalizowanie ryzyka. 8. Odpowiedzialność za pracę swoją oraz za pracę tych, z którymi się pracuje. 9. Zdolność do pracy w zespole, kreatywnego i twórczego działania nie tylko w samotności. 10. Zarabianie pieniędzy na wykonywaniu pracy, z której czerpiemy najwięcej satysfakcji. Dobra praca to sukces. Dobra praca, która daje nam nie tylko pieniądze, ale też zadowolenie to podwójny sukces.

11 Porażki nie powinny załamywać, a być traktowane jako cenne doświadczenie Dziękuję za uwagę Anna Broniewska

12 Agencja Projektów Pomocowych i Strategicznych Sp. z o.o. Ul. Wojciechowska 5a/14 20-704 Lublin Tel/fax. 81 525 38 23 biuro@appis.eu www.appis.eu


Pobierz ppt "Przedsiębiorczość polskiego przedsiębiorcy. Rzeczy najbardziej istotnych nigdy nie wolno zostawiać na łasce rzeczy najmniej istotnych. J. W. Goethe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google