Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA NR.10 Częstochowa r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA NR.10 Częstochowa r."— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR.10 Częstochowa 04.06.2012 r.
Małgorzata Jeziorowska kl.IV

2 HISTORIA Początki naszej szkoły sięgają 1919 roku. Z tego okresu pochodzą najstarsze księgi główne (arkusze ocen) 7-klasowej Szkoły Powszechnej nr 10 na Zawodziu. Jednak w Archiwum Częstochowskim znajdują się dokumenty, datowane na lata 1915/1916 w których jest mowa o tym, że na Zawodziu istnieje już szkoła. Mieściła się w lokalach wynajętych w prywatnych domach: np. w domu Antoniego Tucholskiego przy Olsztyńskiej 23, a także w domach panów: Jeziorkowskiego i Noconia. Do roku szkoła mieściła się w wynajętych lokalach. Szkolne Księgi Główne, jak i najstarsza kronika szkolna oraz dokumenty archiwalne wspominają o salach szkolnych na Zawodziu (2 sale), „Sachalinie” (3 sale) i ,Kucelinie (1 sala). Wszystkie one podlegały naszej szkole.Teren, na którym wznosi się obecnie budynek szkolny był dużym bajorem. Osiedla wówczas nie było. Również ul. Olsztyńska była drogą bitą, wybrukowaną kamieniem wapiennym. Pierwszym kierownikiem szkoły był p. Wacław Kolasiński, który przyczynił się do zbudowania gmachu.

3 NAUCZYCIELE SZKOŁY Nauczyciele szkoły :Bzdon Beata, Dworak Joanna, Horak Agnieszka, Jamrozik Renata, Janik Anna, Kacprzak Monika, Kaczmarek Monika, Kluba Arkadiusz, Kwec Anna, Mirczak-Zając Iwona, Nogaj Tomasz, Ostaszewska Beata, Sypek Małgorzata, Wójcik Monika, Wytrych Karolina, s.Żebrowska Krystyna

4 MOJA KLASA To moja klasa.Moją wychowawczynią w kl. I-III była Pani Małgorzata Stępień, a teraz jest nią Pani Agnieszka Horak.Nasza sala znajduje się na pirwszym piętrze w sali nr.7. Wszyscy się na wzajem lubimy i pomagamy sobie w różnych sprawach.Wszyscy chodzimy na rajdy i wycieczki.Bardzo lubię moją klasę.

5 JURAJSKA LIGA ROWEROWA
X Jurajska Liga Rowerowa - Miejskie Igrzyska Sportowe W piątek 1 października 2010 roku nasza szkolna reprezentacja wystąpiła w zawodach rowerowych jesiennej rundy X Jurajskiej Ligii Rowerowej i odniosła sukces. Ta sportowa impreza pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy i Prezesa ZM SZS organizowana jest przez CZ.K.K.S. "Kolejarz - JURA" Częstochowa i Szkolny Związek Sportowy w Częstochowie.

6 ` PODZIĘKOWANIA DZIĘKUJE ZA OBEJRZENIE SLAJDÓW!
MAŁGORZATA JEZIOROWSKA KL.IV 2012 ROK


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA NR.10 Częstochowa r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google