Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wpływ realizacji projektu AMN na środowisko lokalne, szkołę, doświadczenia zawodowe nauczycieli oraz kompetencje uczestników projektu. Zespół Szkół w Bobrowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wpływ realizacji projektu AMN na środowisko lokalne, szkołę, doświadczenia zawodowe nauczycieli oraz kompetencje uczestników projektu. Zespół Szkół w Bobrowie."— Zapis prezentacji:

1 Wpływ realizacji projektu AMN na środowisko lokalne, szkołę, doświadczenia zawodowe nauczycieli oraz kompetencje uczestników projektu. Zespół Szkół w Bobrowie Gimnazjum im. Jana Pawła II

2 - mikroskop z kamerą, - encyklopedie przyrodnicze, - zbiory zadań i ćwiczenia. Doposażenie pracowni biologicznej i chemicznej: Wzbogacenie bazy dydaktycznej szkoły.

3 - zwierciadła kuliste: wklęsłe i wypukłe, - soczewki: dwuwypukła i dwuwklęsła, - krążek Newtona, - przyrząd do demonstracji przemiany pracy w energię wewnętrzną, - zbiory zadań z matematyki i fizyki. Doposażenie pracowni fizycznej:

4 - ekran ścienny, - programy komputerowe, - zbiory ćwiczeń. Doposażenie pracowni komputerowej:

5 Wyższy wynik egzaminu gimnazjalnego - czerwiec 2013 r.? Podniesienie wskaźników na egzaminach próbnych z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. Podniesienie wyników nauczania (przejawiające się w ocenach semestralnych i końcoworocznych uczniów) z takich przedmiotów jak fizyka, matematyka, biologia, chemia i informatyka. Wzbudzenie u uczniów zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi. Korzyści dla uczniów wynikające z realizacji zajęć w ramach Akademii Młodych Noblistów

6 Poszerzanie wiedzy z fizyki, matematyki, biologii, chemii i informatyki poprzez dodatkowe zajęcia i wycieczki edukacyjne. Udział uczniów w eksperymentach i zajęciach interaktywnych z zakresu nauk przyrodniczych podczas pobytu w: - Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, - Centrum Hewelianum - udział uczniów w wystawie interaktywnej ENERGIA, NIEBO I SŁOŃCE, - Instytucie Fizyki UMK – udział uczniów w spotkaniach z fizyką pt.Rozszerzalność cieplna ciał stałych, cieczy i gazów.

7 Udział uczniów w wystawach z zakresu nauk przyrodniczych podczas pobytu w: - Ocean Park we Władysławowie, - Oceanarium w Gdyni, - Muzeum Przyrodniczym na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu, - Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, - Fokarium - Hel, - Parku Jurajskim w Łebie, - Zamku Królewskim w Warszawie, - Wehikuł Czasu na górze gradowej w Gdańsku, - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.

8 Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki Wioletta Dąbrowska Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki Wioletta Dąbrowska SUKCESY UCZESTNIKÓW PROJEKTU NA POZIOMIE WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO - POMORSKIEGO

9 SUKCESY UCZESTNIKÓW PROJEKTU NA POZIOMIE POWIATU BRODNICKIEGO Powiatowy Konkurs o tematyce profilaktycznej "Nie palę, nie piję nie zażywam" /POKAZ MULTIMEDIALNY/ I miejsce - Milena Dąbrowska II miejsce - Agata Łęgowska Powiatowy Konkurs o tematyce profilaktycznej "Nie palę, nie piję nie zażywam" /POKAZ MULTIMEDIALNY/ I miejsce - Milena Dąbrowska II miejsce - Agata Łęgowska

10 SUKCESY UCZESTNIKÓW PROJEKTU NA TERENIE SZKOŁY SZKOLNY ETAP GMINNEJ OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ ETAP DRUŻYNOWY I miejsce - Angelika Manerowska, Karol Kosobucki, Joanna Pochwatka; II miejsce - Zuzanna Czarnowska, Milena Dąbrowska, Wioletta Dąbrowska; III miejsce - Natalia Węgielewska, Beata Adamska, Monika Jarszak. SZKOLNY ETAP GMINNEJ OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ ETAP DRUŻYNOWY I miejsce - Angelika Manerowska, Karol Kosobucki, Joanna Pochwatka; II miejsce - Zuzanna Czarnowska, Milena Dąbrowska, Wioletta Dąbrowska; III miejsce - Natalia Węgielewska, Beata Adamska, Monika Jarszak.

11 Możliwość uczestnictwa uczniów w dodatkowych konkursach i olimpiadach na poziomie regionalnym i ponadregionalnym organizowanych przez AMN: II miejsce w konkursie "Kompetencje - kluczem do projektu Karol Kosobucki, Wioletta Dąbrowska, Mateusz Wróblewski, Dawid Rzepnikowski II miejsce w konkursie "Czas rozwinąć skrzydła Aleksandra Dudek

12 Zadowolenie rodziców, że ich dzieci mają możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach, wycieczkach, letnim obozie nie ponosząc żadnych opłat. Uznanie środowiska lokalnego, co do udziału gimnazjum w tak atrakcyjnym projekcie. Informacje na ten temat zostały zamieszczone w gazetce gminnej i gazecie o zasięgu powiatowym.

13 Doświadczenia zawodowe nauczycieli zaangażowanych w projekt AMN Nauczyciele podczas realizacji autorskich programów laboratoriów wzbogacili swój warsztat pracy. Prowadzący zajęcia mieli możliwość spędzenia większej ilości czasu z uczniami, poznania ich zainteresowań i funkcjonowania w różnych sytuacjach. Nauczyciele zawsze starali się, by zajęcia były interesujące.

14 Dziękujemy za uwagę. Prezentację opracowali nauczyciele prowadzący zajęcia w ramach programu AMN: Beata Wysakowska Wiesław Chyrkowski Sylwia Fila Opiekun ISRN: Sławomir Linettej


Pobierz ppt "Wpływ realizacji projektu AMN na środowisko lokalne, szkołę, doświadczenia zawodowe nauczycieli oraz kompetencje uczestników projektu. Zespół Szkół w Bobrowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google