Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Karolina Goska. Spis treści Kątniki domowe są bardzo pospolite; można je spotkać w mieszkaniach, piwnicach i na strychach. Krzyżaki ogrodowe występują

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Karolina Goska. Spis treści Kątniki domowe są bardzo pospolite; można je spotkać w mieszkaniach, piwnicach i na strychach. Krzyżaki ogrodowe występują"— Zapis prezentacji:

1 Autor: Karolina Goska

2 Spis treści

3 Kątniki domowe są bardzo pospolite; można je spotkać w mieszkaniach, piwnicach i na strychach. Krzyżaki ogrodowe występują pospolicie w całej Europie. Tygrzyki paskowane żyją na nasłonecznionych wilgotnych łąkach i nad brzegami wód.

4 Owady są najliczniejszą i najbardziej zróżnicowaną grupą zwierząt lądowych. Na świecie istnieją owady pożyteczne i szkodniki. Przykład owada pożytecznego to pszczoła. Do szkodników, należy np.: mszyca.

5 Gady są kręgowcami zmiennocieplnymi, prowadzącymi głównie lądowy tryb życia. Niektóre z nich przystosowały się do życia w wodzie.

6 Płazy pojawiły się na Ziemi ponad 400 mln temu. Znane są jako pierwsze kręgowce. Płazy są zwierzętami wodno-lądowymi.

7 Ptaki są kręgowcami. Ptaki żyją we wszystkich typach środowisk. Ich temperatura ciała jest stała.


Pobierz ppt "Autor: Karolina Goska. Spis treści Kątniki domowe są bardzo pospolite; można je spotkać w mieszkaniach, piwnicach i na strychach. Krzyżaki ogrodowe występują"

Podobne prezentacje


Reklamy Google