Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Historia Skawińskiego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Historia Skawińskiego"— Zapis prezentacji:

1 Historia Skawińskiego

2 Witam… Nazywam się Skawiński, pochodzę z małej wioski Sarnaki, gdzie urodziłem się 27 września 1812roku. Nie zdążyłem poznać moich rodziców, gdyż umarli, kiedy byłem jeszcze mały.

3 życie w Polsce starałem się żyć jak normalne dziecko, bawiąc się, chodząc na spacery i rozrabiając. zostałem przyjęty do szkoły. Edukację przerwało mi powstanie listopadowe.

4 1833-wojna domowa w Hiszpanii
W 1831 wyjechałem z Polski do Hiszpanii, gdzie w latach trwała wojna domowa. Brałem w niej udział jako żołnierz wojska Napoleona III.

5 1836-poszukiwacz diamentów w Afryce
Po skończonej wojnie w Hiszpanii nie miałem co robić, więc udałem się do Afryki, gdzie zostałem poszukiwaczem diamentów. Zawodem tym zajmowałem się cztery lata.

6 1840- strzelec rządowy w Azji
Wyjechałem do Azji, a konkretnie do Indii. Myślałem, że może tam zajmę się czymś na stałe. No i owszem, zostałem strzelcem rządowym i nawet podobała mi się ta praca. Jednak po ośmiu latach zaczęło się powstanie węgierskie i musiałem tam jechać.

7 1848- powstanie węgierskie
Kiedy zaczęła się wojna na Węgrzech, chcąc nie chcąc musiałem tam jechać.

8 1849-podróż tratwą po Amazonce
Kiedy płynąłem tratwą po Amazonce, zobaczyłem wiele niesamowitych rzeczy. Jednak kiedy tratwa się rozbiła, bezbronny i prawie nagi tułałem się w lasach przez kilka tygodni.

9 1850- farma w Kalifornii Po skończonym powstaniu wyjechałem do Kalifornii. Tam założyłem farmę, która rozwijała się bardzo dobrze, dopóki nie nadeszła susza. Po trzech latach zostałem zmuszony ją sprzedać.

10 1853- fabryka cygar w Hawanie
W Hawanie na Kubie założyłem fabrykę cygar; niestety, zostałem okradziony przez wspólnika.

11 1856- warsztat kowalski w Arkansas, Helena
W Helenie założyłem warsztat kowalski, który spłonął w pożarze całego miasta.

12 życie na morzu Kolejnym etapem mojego życia było zostanie majtkiem na statku kursującym między Bahią a Bordeaux, a potem harpunnikiem na statku wielorybniczym.

13 1863-wojna secesyjna W Stanach Zjednoczonych wojowałem w czasie wojny secesyjnej po stronie Północy przeciwko Południu, które chciało utrzymać niewolnictwo. Zawsze opowiadałem się po stronie wolności i równości.

14 1865-Ameryka Północna W Górach Skalistych dostałem się w ręce Indian i cudem tylko zostałem wybawiony przez kanadyjskich strzelców.

15 1866-handel z dzikimi plemionami
Ameryka Południowa, a dokładniej Brazylia - tam z kolei próbowałem handlu z dzikimi plemionami.

16 1870-Panama, Aspinwall W końcu po wielu latach tułaczki znalazłem swój ,,kąt na ziemi’’ A mianowicie objąłem posadę latarnika w Aspinwall.

17 Moja tułaczka zaczęła się na nowo.
Zwolnili mnie!!! Moja radość była jednak krótkotrwała. Przyczyną zwolnienia była moja nieodpowiedzialność. Książka (,,Pan Tadeusz’’), którą pewnego razu dostałem w paczce z jedzeniem, okazała się bardzo ciekawa i pochłonęła mnie w całości. Przypomniałem sobie lata mojego dzieciństwa. Nie zaświeciłem latarni i przez to rozbił się statek. Moja tułaczka zaczęła się na nowo.

18 Prezentację wykonały:
Anna Zając, Magdalena Gnela, Kinga Styrna, Natalia Styrna, Kinga Kornaś.


Pobierz ppt "Historia Skawińskiego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google