Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 WYSOKOŚĆ TRÓJKĄTA Opracowała: Iwona Kowalik. 2 Jak narysować wysokość w trójkącie? W tym celu wykorzystamy ekierkę. Rozpoczniemy od narysowania wysokości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 WYSOKOŚĆ TRÓJKĄTA Opracowała: Iwona Kowalik. 2 Jak narysować wysokość w trójkącie? W tym celu wykorzystamy ekierkę. Rozpoczniemy od narysowania wysokości."— Zapis prezentacji:

1 1 WYSOKOŚĆ TRÓJKĄTA Opracowała: Iwona Kowalik

2 2 Jak narysować wysokość w trójkącie? W tym celu wykorzystamy ekierkę. Rozpoczniemy od narysowania wysokości w trójkącie ostrokątnym.

3 3 Sprawdźmy, czy w tym samym trójkącie można narysować inne wysokości.

4 4 W trójkącie ostrokątnym narysowaliśmy trzy wysokości.

5 5 Sprawdźmy, ile wysokości narysujemy w trójkącie prostokątnym. Otrzymaliśmy trzy wysokości, z których dwie to przyprostokątne w tym trójkącie:

6 6 Sprawdźmy ile wysokości można narysować w trójkącie rozwartokątnym.

7 7 Także i w tym trójkącie otrzymaliśmy trzy wysokości, choć dwie z nich prowadziliśmy od wierzchołka do przedłużenia przeciwległego boku.

8 8 Porównajmy długości wysokości w trójkącie równobocznym: Wysokości w trójkącie równobocznym mają równe długości.

9 9 WYSOKOŚC TRÓJKĄTA to odcinek łączący wierzchołek z przeciwległym bokiem trójkąta lub przedłużeniem przeciwległego boku i prostopadły do niego. Bok trójkąta, do którego prowadzona jest wysokość, nazywamy podstawą.

10 10 W każdym trójkącie można narysować trzy wysokości. W trójkącie równobocznym są one równej długości. Proste, na których leżą wysokości trójkąta, przecinają się w jednym punkcie.


Pobierz ppt "1 WYSOKOŚĆ TRÓJKĄTA Opracowała: Iwona Kowalik. 2 Jak narysować wysokość w trójkącie? W tym celu wykorzystamy ekierkę. Rozpoczniemy od narysowania wysokości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google