Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZNY INTERNET. PRZEGLĄDANIE STRON INTERNETOWYCH. Opracowała: Iwona Kowalik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZNY INTERNET. PRZEGLĄDANIE STRON INTERNETOWYCH. Opracowała: Iwona Kowalik."— Zapis prezentacji:

1

2 BEZPIECZNY INTERNET. PRZEGLĄDANIE STRON INTERNETOWYCH. Opracowała: Iwona Kowalik

3 CO TO JEST INTERNET? Internet (dosłownie międzysieć; nazwa pochodzi od ang. inter – między i ang. net – sieć) to sieć komputerowa o światowym zasięgu łącząca sieci lokalne, sieci rozległe i wszystkie komputery do nich podłączone.

4 Internet jest miejscem, w którym można wymieniać informacje oraz komunikować się z innymi ludźmi. Jednak od czasu swego powstania rozrósł się tak bardzo, że obecnie nikt nie jest w stanie skontrolować wszystkich stron, które powstają, ani treści które są na nich zamieszczane. Pamiętaj, że w Internecie każdy może pisać, co chce, więc musisz podchodzić bardzo krytycznie do tego co znajdziesz w Sieci. Pamiętaj! Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie! Kampania społeczna Dziecko w Sieci

5 http://www.sieciaki.pl/sieciomisja/zasady-bezpieczenstwa Aby poznać zasady bezpiecznej pracy z Internetem kliknij w poniższy link, który przeniesie Cię na stronę Sieciaki.pl:

6 Kolejna strona podpowie nam jak bezpiecznie surfować po Internecie: http://www.sieciaki.pl/sieciomisja/porady/1

7 W Internecie możesz spotkać się ze zjawiskiem cyberprzemocy. Zobacz co robić, aby to zjawisko ograniczyć: http://www.sieciaki.pl/sieciomisja/porady/2

8 Zobacz co robić, gdy coś Cię zaniepokoi: http://www.sieciaki.pl/sieciomisja/porady/8

9 Kiedy chcemy wejść na jakąś stronę internetową wpisujemy jej adres, np. www.sp26.wroclaw.pl Nazwa usługi internetowej Nazwa strony, czyli domena Kod kraju Skrót WWW pochodzi od angielskiego określenia World Wide Web, co dosłownie oznacza światową pajęczynę, czyli światową sieć komputerową.

10 Aby przeglądać strony internetowe potrzebny jest nam komputer z dostępem do Internetu oraz zainstalowany program do przeglądania stron WWW, zwany przeglądarką internetową. Popularne przeglądarki internetowe to Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera lub Google Chrome.

11 Elementy okna przeglądarki Pasek nazwy Pasek menu Pasek adresu Pole wyszukiwania Widok strony

12 ZADANIE: Wykonaj w programie Paint prosty plakat, na którym umieścisz własne hasło przestrzegające przed kontaktowaniem się z nieznajomymi w Internecie. Prezentację wykonano na podstawie podręcznika Informatyka Europejczyka oraz materiałów i obrazów ze strony Sieciaki.pl


Pobierz ppt "BEZPIECZNY INTERNET. PRZEGLĄDANIE STRON INTERNETOWYCH. Opracowała: Iwona Kowalik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google