Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dnia 3o marca 2012r. odbyła się debata pod tytułem: „Działania Samorządu Uczniowskiego formą aktywizacji i integracji uczniów”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dnia 3o marca 2012r. odbyła się debata pod tytułem: „Działania Samorządu Uczniowskiego formą aktywizacji i integracji uczniów”"— Zapis prezentacji:

1 Dnia 3o marca 2012r. odbyła się debata pod tytułem: „Działania Samorządu Uczniowskiego formą aktywizacji i integracji uczniów”

2 Debatę poprowadziły uczennice z klasy IIIA :
Karolina Murawa i Natalia Mieszała.

3 Nauczycielem koordynującym debatę była pani Beata Bździel.

4 Goście: Pani dyrektor Katarzyna Sołtysiak,
Pani wicedyrektor Małgorzata Wróbel, Pan Krzysztof Czajka, Pani Jolanta Stamburska Pani Beata Bździel

5 Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w debacie.

6 Panie Dyrektor uważnie przysłuchiwały się wypowiedziom uczniów.

7 Wnioski, do których doszli uczniowie:
Do Samorządu Uczniowskiego powinny być wytypowane dwie osoby z każdej klasy. Do Samorządu Uczniowskiego wybieramy osoby, które są naprawdę zainteresowane organizowaniem życia szkoły, natomiast nie jest to miejsce, w którym wypada zaistnieć, bez konkretnego planu działania. Uczniowie nie wykazują odpowiedniego stopnia świadomości w zakresie działalności Samorządu Uczniowskiego i w niewielkim stopniu orientują się w skali przedsięwzięć tego organu szkoły. Informacje o wydarzeniach są publikowane poprzez szkolny radiowęzeł, mimo podawanych komunikatów nader często zdarza się brak zainteresowania nimi. Wybór kandydatów do Samorządu powinna poprzedzić prezentacja pretendenta oraz kampania wyborcza. Unikamy podczas głosowania pochopnego oddawania głosu, podyktowanego subiektywnymi uczuciami. W działaniach społeczności szkolnej dostrzegamy brak konsekwencji, wymienione podczas debaty zastrzeżenia nie zawsze znajdowały potwierdzenie w realiach roku szkolnego 2011/2012, krytyka działalności samorządu bardzo często odzwierciedlała postawę kontestowania rzeczywistości lub zwykłego malkontenctwa.


Pobierz ppt "Dnia 3o marca 2012r. odbyła się debata pod tytułem: „Działania Samorządu Uczniowskiego formą aktywizacji i integracji uczniów”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google