Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Warsztaty C# Część 6 Grzegorz Piotrowski Grupa .NET PO

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Warsztaty C# Część 6 Grzegorz Piotrowski Grupa .NET PO"— Zapis prezentacji:

1 Warsztaty C# Część 6 Grzegorz Piotrowski Grupa .NET PO

2 Czym się dzisiaj zajmiemy?
Co dziś w planie? Powinniście już znać: Tworzenie własnych klas Powoływanie do życia obiektów Tworzenie konstruktorów i ich przeciążanie Pojęcie hermetyzacji, modyfikatory dostępu Dziedziczenie Polimorfizm Czym się dzisiaj zajmiemy? Przekazanie przez referencję Metoda statyczna Try i catch Struktura

3 Przekazywanie przez referencję
Co wyświetli ten program?

4 Przekazywanie przez referencję
Ref – słowo kluczowe oznaczające przekazanie przez referencję. Będziemy więc już pracować bezpośrednio na zmiennej nie zaś na jej kopii. Przy przekazywaniu za pomocą ref parametr musi mieć przypisaną wartość! Co wyświetli ten program?

5 Przekazywanie przez referencję
Out – słowo kluczowe oznaczające przekazanie przez referencję. Będziemy więc już pracować bezpośrednio na zmiennej nie zaś na jej kopii. Przy przekazywaniu za pomocą out parametr musi zostać zainicjalizowany wewnątrz metody! Co wyświetli ten program?

6 Przekazywanie przez referencję
Obiekty automatycznie przekazywane są przez referencję!

7 Metoda statyczna Metoda statyczna – metoda która nie jest wywoływana w kontekście żadnego konkretnego obiektu tej klasy. Metoda zwykła: Metoda statyczna: static

8 Try i catch

9 Try i catch Wyjątków jest dużo.
Ogólna zasada brzmi, żeby kolejność wyjątków ustawiać od szczegółu do ogółu. Źródło: msdn.microsoft.com Zakańczać jednym z tych:

10 Try i catch Deklaracja własnego wyjątku: Przykład użycia:

11 Struktura Struktura (struct) jest bardzo podobna do klasy. Struktura jest jednak typem wartości, a klasa typem referencji. Struktura, tak samo jak klasa może posiadać swoje pola, metody a nawet konstruktor. Stworzenie struktury:

12 Koniec części szóstej


Pobierz ppt "Warsztaty C# Część 6 Grzegorz Piotrowski Grupa .NET PO"

Podobne prezentacje


Reklamy Google