Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Warsztaty C# Część 6 Grzegorz Piotrowski Grupa.NET PO

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Warsztaty C# Część 6 Grzegorz Piotrowski Grupa.NET PO"— Zapis prezentacji:

1 Warsztaty C# Część 6 Grzegorz Piotrowski Grupa.NET PO piotrowski.g@hotmail.com

2 Co dziś w planie? Powinniście już znać: Tworzenie własnych klas Powoływanie do życia obiektów Tworzenie konstruktorów i ich przeciążanie Pojęcie hermetyzacji, modyfikatory dostępu Dziedziczenie Polimorfizm Czym się dzisiaj zajmiemy? Przekazanie przez referencję Metoda statyczna Try i catch Struktura

3 Przekazywanie przez referencję Co wyświetli ten program?

4 Przekazywanie przez referencję Co wyświetli ten program? Ref – słowo kluczowe oznaczające przekazanie przez referencję. Będziemy więc już pracować bezpośrednio na zmiennej nie zaś na jej kopii. Przy przekazywaniu za pomocą ref parametr musi mieć przypisaną wartość!

5 Przekazywanie przez referencję Co wyświetli ten program? Out – słowo kluczowe oznaczające przekazanie przez referencję. Będziemy więc już pracować bezpośrednio na zmiennej nie zaś na jej kopii. Przy przekazywaniu za pomocą out parametr musi zostać zainicjalizowany wewnątrz metody!

6 Przekazywanie przez referencję Obiekty automatycznie przekazywane są przez referencję!

7 Metoda statyczna Metoda statyczna – metoda która nie jest wywoływana w kontekście żadnego konkretnego obiektu tej klasy. Metoda zwykła: Metoda statyczna: static

8 Try i catch

9 Wyjątków jest dużo. Ogólna zasada brzmi, żeby kolejność wyjątków ustawiać od szczegółu do ogółu. Źródło: msdn.microsoft.com Zakańczać jednym z tych:

10 Try i catch Deklaracja własnego wyjątku: Przykład użycia:

11 Struktura Struktura (struct) jest bardzo podobna do klasy. Struktura jest jednak typem wartości, a klasa typem referencji. Struktura, tak samo jak klasa może posiadać swoje pola, metody a nawet konstruktor. Stworzenie struktury:

12 Koniec części szóstej


Pobierz ppt "Warsztaty C# Część 6 Grzegorz Piotrowski Grupa.NET PO"

Podobne prezentacje


Reklamy Google