Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Następstwa ODD ODD może przekształcić się w Zespół Zaburzenia Zachowania tj. CD (Conduct Disorder), Dzieci z tym zespołem to jednostki niedostosowane społecznie!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Następstwa ODD ODD może przekształcić się w Zespół Zaburzenia Zachowania tj. CD (Conduct Disorder), Dzieci z tym zespołem to jednostki niedostosowane społecznie!"— Zapis prezentacji:

1 Następstwa ODD ODD może przekształcić się w Zespół Zaburzenia Zachowania tj. CD (Conduct Disorder), Dzieci z tym zespołem to jednostki niedostosowane społecznie! Dzieci, które ukończyły 18 rok życia są poddane innym kryteriom diagnostycznym.

2 Conduct Disorder Powtarzający się i trwały wzorzec zachowania, zgodnie, z którym naruszane są podstawowe prawa innych oraz obowiązujące normy i zasady współżycia społecznego. Manifestowany jest trzema (lub więcej) z poniżej wymienionych kryteriów, występujących w okresie 12 miesięcy, przy czym przynajmniej jedno kryterium obecne było w ostatnich 6 miesiącach.

3 Charakterystyczne zachowania:
- Agresja wobec ludzi i zwierząt Często znęca się nad innymi, szantażuje ich lub grozi im. Często wszczyna bójki. Użył broni lub przedmiotów, które mogą spowodować poważne uszkodzenie ciała (np. pałka, cegła, stłuczona butelka, nóż, pistolet). Był fizycznie okrutny dla ludzi. Był fizycznie okrutny dla zwierząt. Użył przemocy podczas kradzieży (np. duszenie ofiary, wyrwanie torebki, wymuszenie pieniędzy, napad z bronią w ręku). Zmusił kogoś do aktywności seksualnej (czynów lubieżnych).

4 Niszczenie cudzej własności
Brał udział w podłożeniu ognia z zamiarem spowodowania poważnych strat. Celowo zniszczył czyjąś własność (w inny sposób niż poprzez podpalenie). - Oszustwo lub kradzież Włamał się do czyjegoś domu, samochodu, budynku. Często kłamie w celu zdobycia dóbr materialnych, czyjejś życzliwości lub uniknięcia zobowiązań (np. nabiera innych). Dokonał kradzieży przedmiotów o znacznej wartości, nie będąc w kontakcie wzrokowym z ofiarą (np. w sklepie bez włamywania się).

5 - Poważne naruszenie przepisów
Uciekł z domu rodzinnego lub zastępczego, czy też poprawczego na dłuższy okres co najmniej dwukrotnie lub jeden raz bez powracania przez dłuższy okres czasu. Często wagaruje (początek przed 13 r.ż.). Wymienione zaburzenia zachowania powodują klinicznie znaczące zakłócenia w funkcjonowaniu jednostki na płaszczyźnie społecznej, szkolnej lub zawodowej. Jeśli dana jednostka ma 18 lat lub więcej, nie powinna spełniać kryteriów określonych dla zaburzeń osobowości antyspołecznej.


Pobierz ppt "Następstwa ODD ODD może przekształcić się w Zespół Zaburzenia Zachowania tj. CD (Conduct Disorder), Dzieci z tym zespołem to jednostki niedostosowane społecznie!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google