Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

P R O S T Y S K R O M N Y W I E L K I M Ą D R Y.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "P R O S T Y S K R O M N Y W I E L K I M Ą D R Y."— Zapis prezentacji:

1

2

3 P R O S T Y S K R O M N Y W I E L K I M Ą D R Y

4 PROSTY – SKROMNY – WIELKI - MĄDRY Mieliśmy to szczęście żyć równolegle z naszym rodakiem Papieżem Polakiem. Historyczne to czasy dla każdego były, za papieża polaka Karola Wojtyły. Jan Paweł II, takie przybrał imię, był prostym i skromnym, lecz wielkim i mądrym.. Jeździł po świecie, pielgrzymował wszędzie, głosił ewangelię na całym świecie.

5 Tam gdzie się zjawił tłumy gromadził, wszędzie Go słuchano z najwyższą uwagą. Był autorytetem dla wszystkich bez wyjątku nawet dla ludzi innego obrządku..

6 Miał także wrogów, co nauk Jego nie rozumieli, którzy z ukrycia zabić Go chcieli. Lecz kula wroga, co Go trafiła siły Papieża nie doceniła. Matka Fatimska zasłonę stworzyła, od śmierci nagłej Go ochroniła. Papież więc dalej jeździł i nauczał, dobro wskazywał, a zło odrzucał.

7 Lata mijały, choroba przyszła z wiekiem, w cierpieniu umarł, bo też był człowiekiem. Śmierć tego papieża ludzi zjednoczyła, w wielkiej żałobie wszystkich pogrążyła. Pogrzeb Papieża tłumy zgromadził, do Wiecznego Miasta wiernych zaprowadził. Polska straciła wielkiego polaka, jakiego nie miała przez wieki i lata. Lecz pamięć Jego pozostanie z nami, z jego wiernymi, z jego naukami. Fidel 08 kwiecień 2005

8 Pomoc Duchowa www.adonai.pl


Pobierz ppt "P R O S T Y S K R O M N Y W I E L K I M Ą D R Y."

Podobne prezentacje


Reklamy Google