Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Każde powołanie, każda z dróg, na które wzywa nas Chrystus, prowadzi ostatecznie do spełnienia i do radości, ponieważ prowadzi do Boga, do uczestniczenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Każde powołanie, każda z dróg, na które wzywa nas Chrystus, prowadzi ostatecznie do spełnienia i do radości, ponieważ prowadzi do Boga, do uczestniczenia."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Każde powołanie, każda z dróg, na które wzywa nas Chrystus, prowadzi ostatecznie do spełnienia i do radości, ponieważ prowadzi do Boga, do uczestniczenia w Jego życiu.

4 Pójdź za Mną! Niekiedy słowa te znaczą: Wzywam Cię, byś ukochał Mnie ponad wszystko; ale bardzo często Jezus chce powiedzieć: Pójdź za Mną, który jestem Oblubieńcem Kościoła; naucz się kochać swoją żonę, swego męża, tak jak Ja ukochałem Kościół

5 Pierwszym sposobem głoszenia Ewangelii jest oczywiście świadectwo życia, lecz nie jest ono wystarczające bez głoszenia Królestwa i tajemnicy Jezusa Nazareńskiego, Syna Bożego.

6 Chrystus potrzebuje waszej młodości i waszego szczerego entuzjazmu, aby Jego orędzie radości mogło rozbrzmiewać w nowym tysiącleciu.

7 Prawdziwa radość polega na oddaniu samego siebie z miłości do braci! Włączajcie się czynnie w życie Kościoła, który potrzebuje waszej młodości i dynamizmu.

8 Sól przyprawia i polepsza smak jedzenia. Idąc za Jezusem, musicie zmieniać i ulepszać smak dziejów świata. Musicie rozerwać kajdany niesprawiedliwości... Dzielić swój chleb z głodnymi.

9 Tylko Jezus jest prawdziwym Mistrzem. Wzywa was, abyście wybierali dobro, żyli w sprawiedliwości, stawali się narzędziami miłości i pokoju. Jego wezwanie zawsze wymagało wyboru między dobrem a złem, między światłem a ciemnością, pomiędzy życiem a śmiercią.

10 Przyszłość pokoju, a zatem przyszłość ludzkości zależy w sposób szczególny od podstawowych wyborów moralnych, których mają dokonać ludzie młodego pokolenia.

11 Bóg wam pomoże, da wam swoje światło, abyście mogli wielkodusznie odpowiedzieć na Jego wezwanie. Wezwanie do życia w pełni chrześcijańskiego. Odpowiedzcie na to wezwanie, odpowiedzcie Jezusowi i idźcie za Nim!

12

13 Pomoc Duchowa www.adonai.pl


Pobierz ppt "Każde powołanie, każda z dróg, na które wzywa nas Chrystus, prowadzi ostatecznie do spełnienia i do radości, ponieważ prowadzi do Boga, do uczestniczenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google