Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak tchu dla piersi, tak mi ciebie brak

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak tchu dla piersi, tak mi ciebie brak"— Zapis prezentacji:

1 Jak tchu dla piersi, tak mi ciebie brak
Jak tchu dla piersi, tak mi ciebie brak! W pochmurnym niebie Przeciąga w siną dal wędrowny ptak. Niech leci, niech spieszy! Niech się serce me pocieszy, Że choć on mknie ku tej stronie, Gdzie wyciągam tęskne dłonie, Rozpaczliwie beznadziejne dłonie... Ja kocham ciebie! Niech o tym powie ci przelotny wiew, Co w sen kolebie Samotne szczyty cichych, smutnych drzew. Niech leci, niech wieści, Że w tęsknocie i boleści Nie mógł uśpić mojej duszy, Co się męczy w pustce, w głuszy, W rozpaczliwie beznadziejnej głuszy...

2 Gdy słońca blask nad morza lśni głębiną, Myślę o tobie, miły
Gdy słońca blask nad morza lśni głębiną, Myślę o tobie, miły. Wzywałam cię, gdy księżyc niebem płynął I zdroje się srebrzyły. Widzę cię tam, gdzie skraj dalekiej drogi Szarym zasnuty pyłem, A nocą gdzieś wędrowiec drży ubogi Na ścieżynie zawiłej. Słyszę twój głoś w szumie spienionej fali Bijącej o wybrzeże Lub w cichy gaj przychodzę słuchać dali W zamierającym szmerze. I wtedy wiem, że jesteś przy mnie, blisko, Choć oddal cię ukryła - Przygasa dzień, wnet gwiazdy mi zabłysną O, gdybym z tobą była!

3 Czy pozwolisz, ze ci powiem. W wielkim skrócie i milczeniu
Czy pozwolisz, ze ci powiem... W wielkim skrócie i milczeniu... Że ci oddam i otworzę... W ciszy serc, w potoków lśnieniu... Słowa dwa przez sen porwane... Przez noc ukryte... przez czas schwytane... Słowa dwa, co brzmią jak śpiew, dwa proste słowa....kocham cię.

4 A ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź, wiatrem łagodnym włosy jak kwiaty rozwiej, zacałuj, ty mnie ukołysz i uśpij, snem muzykalnym zasyp, otumań, we śnie na wyspach szczęśliwych nie przebudż ze snu. Pokaż mi wody ogromne i wody ciche, rozmowy gwiazd na gałęziach pozwól mi słyszeć zielonych, dużo motyli mi pokaż, serca motyli przybliż i przytul, myśli spokojne ponad wodami pochyl miłością.

5 Jesteś powietrzem,które drzewa pieści rękoma z błękitu,jesteś skrzydłem ptaka który nie trąca liści,płynie... Jesteś zachodnim słońcem pełnym świtów,bajką ze słów które mówi się westchnieniem czym ty jesteś - dla mnie - świeżą wodą wytrysłą na skwarnej pustyni sosną - która cień daje drżącą osiką - która współczuje dla zziębniętych - słońcem dla konających - rozbłysłym w każdej gwieździe której na imię Miłość...

6 Kocham Cię całym sercem...

7


Pobierz ppt "Jak tchu dla piersi, tak mi ciebie brak"

Podobne prezentacje


Reklamy Google