Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasz szkolny kodeks Szkoła Podstawowa nr 3 im. T. Kościuszki w Sanoku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasz szkolny kodeks Szkoła Podstawowa nr 3 im. T. Kościuszki w Sanoku."— Zapis prezentacji:

1 Nasz szkolny kodeks Szkoła Podstawowa nr 3 im. T. Kościuszki w Sanoku

2 Nasz Szkolny Kodeks to taka malutka książeczka, Są w niej szkolne prawa i obowiązki dla każdego dziecka.

3 MAM PRAWO DO TEGO, BY: Zdobywać wiedzę i umiejętności oraz pytać nauczyciela w razie wątpliwości. Wiedzieć zawsze, jaką ocenę otrzymałem i dlaczego właśnie taką dostałem. Zawsze się zwrócić do nauczyciela, gdy jakiś problem właśnie mi doskwiera. U pedagoga, lub psychologa poszukać porady, gdy z problemem trudnym nie daję sobie rady.

4 Czuć się w szkole bezpiecznie o każdej porze. Nikt mi tu krzywdy zrobić nie może! Swoją opinię wyrażać, ale nikogo przy tym nie obrażać. Mieć w szkole przerwę między lekcjami, bym mógł grzecznie pobawić się z kolegami Jest dla mnie świetlica, jadalnia, inne pomieszczenia, lub po prostu szkolny sklepik w nim – coś do kupienia MAM PRAWO DO TEGO, BY:

5 Wciąż swe talenty rozwijać, startować w konkursach i nagrody zdobywać! MAM PRAWO DO TEGO, BY:

6 Książki w bibliotece szkolnej wypożyczać, albo z nich po prostu w czytelni, skorzystać. MAM PRAWO DO TEGO, BY:

7 Muszę wciąż zdobywać nowe wiadomości, a na lekcjach wymaga się ode mnie aktywności ! MOJE OBOWIĄZKI:

8 Na zajęcia zawsze przychodzę punktualnie, bo spóźniać się gdziekolwiek to bardzo nieładnie! MOJE OBOWIĄZKI:

9 Do lekcji przygotowuję się nienagannie. Mam przybory i zadania domowe odrobione starannie. Na lekcji nie jem, nie piję, nie rozmawiam, a wykonania polecenia nauczyciela nigdy nie odmawiam. Zawsze grzecznie się zachowuję; nauczycielom i kolegom nie dogaduję. Dbam o to, by kulturalnie się wyrażać, I słowami moimi nikogo nie obrażać MOJE OBOWIĄZKI:

10 W szkole, której jestem uczniem wiele osób pracuje i każdej z tych osób szacunek okazuję. W sytuacji konfliktowej zachowuję się taktownie. A spory i nieporozumienia załatwiam polubownie W szkole zawsze o porządek i sprzęty szkolne dbam. Nie śmiecę i nie niszczę, bo poczucie estetyki mam. Przerwy są po to, by się zrelaksować, moim obowiązkiem jest nie hałasować. Gdy w szkole z ważnego powodu nie mogę być, rodzice muszą to usprawiedliwić. W czasie pobytu w szkole dodam do tego nie korzystam nigdy z telefonu komórkowego.

11 Przed lekcjami, po lekcjach, oraz w czasie przerwy nie przebywam na holu. To jest tylko przejście. Zawsze godnie szkołę reprezentuję, a z powierzonych zadań jak najlepiej się wywiązuję. Na szkolne uroczystości jestem zawsze gotowy – wtedy ubieram się w strój galowy MOJE OBOWIĄZKI:

12 To nie tylko obowiązek, lecz wręcz mi nie wolno używać form przemocy wobec kogokolwiek. Nie wolno mi bić, kopać, popychać, podcinać. Przezywać, wyśmiewać, ani obgadywać. Nie wolno obrażać, ani komuś grozić. Wykonywać wrogie gesty, brzydkie miny stroić. Wymuszać pieniądze, albo inne rzeczy. Bo to wszystko jest agresja Niech nikt nie zaprzeczy! MOJE OBOWIĄZKI:

13 Teraz, kiedy wiemy jakie prawa i obowiązki mamy Wszyscy je dokładnie bardzo przestrzegamy. Bo jeżeli tego robić nie będziemy, To niestety kary za to poniesiemy.


Pobierz ppt "Nasz szkolny kodeks Szkoła Podstawowa nr 3 im. T. Kościuszki w Sanoku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google