Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest Exlibris?. Ekslibris (łac. ex libris – z książek) – jest to znak własnościowy książki. Exlibris to mała ozdobna karteczka, wykonana najczęściej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest Exlibris?. Ekslibris (łac. ex libris – z książek) – jest to znak własnościowy książki. Exlibris to mała ozdobna karteczka, wykonana najczęściej."— Zapis prezentacji:

1 Co to jest Exlibris?

2 Ekslibris (łac. ex libris – z książek) – jest to znak własnościowy książki. Exlibris to mała ozdobna karteczka, wykonana najczęściej w technice graficznej, przyklejona do wewnętrznej strony okładki książki

3 z nazwiskiem właściciela właściciela

4 lub z nazwą instytucji.

5 Posługiwanie się ekslibrisem jest uważane za wyraz szacunku dbałości o książkę. za wyraz szacunku dbałości o książkę. Ekslibris ma również motywować do podobnej dbałości osoby, które korzystają z tej książki. Ekslibris ma również za zadanie zabezpieczanie przed kradzieżą lub zniszczeniem.

6 Projektowanie ekslibrisów jest jedną z dziedzin grafiki artystycznej. Zbieranie ekslibrisów jest jedną z dziedzin kolekcjonerstwa. Organizowane są również wystawy, poświęcone tej tematyce.

7 Prezentację przygotowali Prezentację przygotowali uczniowie kl. III H3 uczniowie kl. III H3 Jakub Mańka i Rafał Kleinsteuber Jakub Mańka i Rafał Kleinsteuber


Pobierz ppt "Co to jest Exlibris?. Ekslibris (łac. ex libris – z książek) – jest to znak własnościowy książki. Exlibris to mała ozdobna karteczka, wykonana najczęściej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google